Odkazy

verze pro tisk

Proč je dobré mít sušičku

25. září 2012

S příchodem podzimu a chladnějších a deštivějších dní začíná mnoho domácností řešit, jak nejlépe a nejrychleji usušit prádlo i při nepřízni počasí. Sušení na balkóně nebo na zahradě se stává téměř nemožným a najít především v menších bytech prostor pro sušák s mokrým prádlem je mnohdy nesplnitelný úkol. Proto opět vyvstává otázka, zda se vyplatí mít sušičku prádla? Její výhody představuje Martina Křižáková, produktová specialistka společnosti Indesit.

Úspora času

Sušičky prádla významně zkracují čas sušení, protože prádlo není nutné věšet na šňůry a čekat na jeho proschnutí. To je velkou výhodou nejen v zimě, ale i v létě v případě, že vyprané oblečení potřebujete mít brzy připravené k nošení.

Úspora místa

Byť se to na první pohled může zdát jako nemožné, sušička šetří místo v domácnosti a to díky možnosti umístění na pračku, což je ideálním řešením i pro malé interiéry. Pro tyto účely výrobci dodávají speciální montážní sady, tzv. mezikusy, pro bezpečné umístění sušičky na pračku (značky Indesit i Hotpoint). Základna sušičky je spojena s pračkou za malý okamžik a toto spojení je pevné natolik, aby byla zajištěna maximální stabilita. Díky tomu je možné využít většinou prázdné místo nad pračkou a není nutné již řešit, kam postavit sušák na prádlo. Kapacita sušiček může být až 9 kg, je tedy příjemnější takové množství prádla usušit rychle a najednou, než je rozvěšovat na sušáky. Navíc součástí jednoho typu spojovacího dílu je i šikovná výsuvná polička ideální například pro odložení koše s prádlem.

Úspora energie

Dříve se sušičky dodávaly v energetické třídě maximálně B nebo C a jejich energetická náročnost uživatele odrazovala. Dnes již mnoho značek (včetně Hotpoint) nabízí sušičku v energetické třídě lepší než A (např. Hotpoint Aqualtis AQC9 4F5 T/Z v energetické třídě A-40%), proto není nutné se vysoké spotřeby energie bát.

Šetrné zacházení s textilními vlákny

Velikou výhodou sušičky je šetrné zacházení s textilními vlákny. Sušičky nabízí mnoho speciálních funkcí, které dokážou pečovat i o to nejjemnější prádlo a to i před spuštěním a nebo po ukončení sušení. Sušičky Hotpoint jsou navíc certifikovány společností Woolmark – poskytují jemné sušení i pro zvlášť citlivé tkaniny jako např. vlna. Prádlo je po sušení nadýchanější a příjemnější na nošení. Navíc je mnohem snadnější následné žehlení, mnozí uživatelé jistě ocení, že některé tkaniny nepotřebují po sušení v sušičce žehlit vůbec.

Antialergenní ochrana

Sušičky nabízejí řešení ke zmírnění problémů s alergiemi. Při sušení na balkóně ulpí mnoho alergenů ve vzduchu mezi vlákny tkaniny. Využitím sušičky tomu nejen předejdete, ale navíc, např. sušičky Hotpoint Aqualtis nejčastější alergeny z prádla likvidují díky speciálnímu cyklu Antialergení péče.

Sušičky jdou ruku v ruce s moderním designem

Nové sušičky Hotpoint Aqualtis mají inovovaný vzhled sledující poslední trendy. Tradiční hranatá neprůhledná dvířka nahrazují kulatými prosklenými s rozšířeným průměrem plnícího otvoru. Sušičky tak získaly stejný atraktivní vzhled jako pračky a společně s nimi mohou ve vaší domácnosti vytvořit skvělou designovou dvojici.

Přijatelná cena

Dávno pryč jsou doby, kdy byla pro mnoho lidí cenově nedostupná. Navíc například značka Hotpoint nebo Indesit nově připravila akční cenovou nabídku na set pračky a sušičky, kdy je možné oba spotřebiče nakoupit za zvýhodněnou cenu (viz produktové tipy níže).

A ještě rada na závěr: CO DO SUŠIČKY NEPATŘÍ?

Před vložením prádla do sušičky je důležité vždy zkontrolovat, zda je prádlo pro sušení v sušičce vhodné.

Visačky pro údržbu prádla

Zkontrolujte visačky na prádle, zejména pokud jej vkládáte do sušičky poprvé. Níže uvádíme nejběžnější symboly:

Může se vkládat do sušičky.

Nedá se sušit v sušičce.

Sušit při vysoké teplotě.

Sušit při nízké teplotě.

Prádlo nevhodné pro sušení v bubnu:

Prádlo, které obsahuje gumové části nebo části z podobných materiálů nebo plastovou povrchovou úpravu (podušky, polštáře nebo větrovky z PVC) a jakýkoliv druh hořlavého předmětu nebo předměty, které obsahují hořlavé látky (ručníky znečištěné lakem na vlasy).

Skleněná vlákna (některé druhy záclon).

Prádlo, které bylo předtím čištěno zasucha.

Prádlo označené kódem ITLC („Zvláštní druhy prádla“),

které se může čistit speciálními produkty pro úklid v domácnosti. Pozorně se řiďte pokyny.

Příliš objemné prádlo (spací pytle, podušky, polštáře, velké přehozy na lůžko atd.), které se během sušení roztahují a brání cirkulaci vzduchu v sušičce.

PRODUKTOVÝ TIP:

SET PRAČKA A SUŠIČKA HOTPOINT

Kondenzační sušička Hotpoint Aqualtis AQC9 4F5 T/Z (EU)

Sušička řady Hotpoint Aqualtis s kapacitou 9 kg prádla, speciálními pečujícími programy a energetickou třídou A-40% přináší efektivní a kvalitní sušení i při nízké spotřebě energie. Nízká energetická náročnost je dosažena díky technologii tepelného čerpadla. Sušička umožňuje vybrat až 5 automatických úrovní sušení s různou hladinou zbytkové vlhkosti, standardní nabídka programů je rozšířená o speciální program pro rychlé provzdušnění prádla, program pro sušení peřin nebo program pro jemnou péči o dětské prádlo. Cyklus Vlna u sušiček Hotpoint je certifikován společností Woolmark, protože poskytuje jemné sušení a respektuje krásu zvlášť citlivých tkanin. Novinkou je možnost zvolit si program péče před a po sušení. Ten v případě odloženého startu nebo po ukončení sušení než je náplň vyndána, otáčí pozvolna bubnem, aby se prádlo v sušičce nemačkalo.

Akční set v kombinaci s předem plněnou pračkou Hotpoint Aqualtis AQ93F 69 EU (A+++, kapacita 9 kg, nový termoizolační materiál bubnu, systém Super Silent, bezuhlíkový motor, nový vylepšený tvar unašečů prádla).

Akční cena za set pračka a sušička Hotpoint Aqualtis je 28 990 Kč (mezikus je dodáván zdarma).

Kondenzační sušička Indesit IDCE 845 A ECO (EU)

Sušička s technologií tepelného čerpadla umožňuje usušit až 7,5 kg prádla v jediném cyklu. Disponuje 16 programy (např. Vlna, Džíny, Osvěžení prádla) a 4 úrovněmi automatického sušení (extra suché, do prádelníku, na ramínko, k žehlení). Automatické programy využívají senzory zbytkové vlhkosti, díky kterým je udržována stálá vlhkost náplně: tak regulují sušení a zastavují cykly pouze, když oblečení dosáhne zvolený stupeň vlhkosti. Ukazatel upozorní na naplněný pětilitrový zásobník na zkondenzovanou vodu. Ovládání sušičky ulehčuje velký digitální displej. Ve dveřích sušičky je umístěn filtr na odchytávání textilního prachu nebo třeba zvířecí srsti, tak, aby bylo prádlo po sušení bez nečistot. Sušička je dodávána v energetické třídě A-30%.

Akční set v kombinaci s předem plněnou pračkou Indesit IWE 81282 B C ECO EU (A++, kapacita 8 kg, funkce Energy Saver a 20°C Zone, přehledný displej).

Akční cena za set pračka a sušička Indesit je 19 990 Kč (mezikus je dodáván zdarma).

Další informace o značkách a společnosti najdete na:

www.indesit.cz, www.hotpoint.cz a www.scholtes-spotrebice.cz

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!