Odkazy

verze pro tisk

Proč se při prodeji nemovitosti vyhnout realitní kanceláři: Jak na prodej bytu bez realitky

24. září 2014

Pokud se chystáte na pronájem či prodej nemovitosti, je lepší se o to pokusit bez účasti realitní kanceláře. Najde se pro to hned několik pádných důvodů.

Nemusíte platit zbytečně vysokou provizi

Prodej domu či bytu přes realitní kancelář je sice možná snadnější cestou, zato však nákladnější. Musíte totiž počítat s tím, že si realitní makléř řekne o provizi. Její výše závisí na konkrétních podmínkách realitky. Obvykle však se však pohybuje mezi 3 – 5% z prodejní ceny. Pokud tak prodáte byt za 1 milion korun, provize realitky bude činit minimálně 30.000 Kč.

Přímé jednání se zájemcem je vždy lepším řešením

Tím, že vynecháte realitní kancelář, zajistíte si přímý kontakt se zájemcem. Budete s ním komunikovat bez jakéhokoliv prostředníka, což je do jisté míry výhodné v tom, že si můžete ověřit jeho solventnost.

Postup prodeje nemovitosti bez realitky

Prodej bytu bez realitky nemusí být tak složitý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stačí si zadat inzerát na internetu. Ten však musí být dostatečně viditelný, ideálně na co největším počtu realitních portálů tak, aby dokázal oslovit maximum potencionálních kupců.

V tomto ohledu lze doporučit portál RealitníRevoluce.cz.

Stačí zde zadat jeden inzerát s fotografiemi. Samotný portál jej pak dostane až na 60 nejvýznamnějších serverů, které se zabývají prodej či pronájmem nemovitostí. Ušetříte přitom spoustu peněz. Měsíčně vás takováto služba vyjde už od pouhých 399 Kč. A to je významně nižší suma, než kterou po vás bude chtít realitní kancelář. Dosah takovéto inzerce je přitom poměrně značný, mohou jej shlédnout desetitisíce lidí denně. Tím se zvyšuje pravděpodobnost, že bez problémů najdete kupce během pár dní, maximálně týdnů.

Při pronájmu bytu nezapomeňte odvádět daně z nemovitosti

Pokud zrovna svůj byt neprodáváte, ale jen pronajímáte, nezapomeňte na to, že je třeba platit příslušnou daň z nemovitosti. V tomto směru zaznamenala právní úprava daní v České republice v poslední době několik významných změn. Zejména došlo k úpravě výpočtu daně.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!