Odkazy

verze pro tisk

Sekční garážová vrata jsou ideální pro menší a středně velké garáže

18. srpen 2012

Mít přímo v domě vlastní garáž je k nezaplacení. Majitel motorového vozidla nemusí parkovat před domem nebo v parkovacím domě, kde by za stání musel platit, navíc je to mnohem pohlednější, neboť z auta vystoupíte a jste ihned doma, zatímco z parkoviště byste museli ještě jít třeba i několik stovek metrů pěšky. Hlavní výhodou je však bezpečnost. Vozidlo či motorka jsou daleko lépe chráněny před zloději a vandaly. K tomu, aby byla garáž opravdu dostatečně zabezpečena, je však potřeba mít nainstalována kvalitní garážová vrata.

Izolační vlastnosti sekčních vrat

Existuje několik druhů garážových vrat. Pro menší garáže, tedy ty, které jsou součástí rodinných domů, jsou asi nejvhodnější sekční garážová vrata. Lze samozřejmě využít i další druhy ( rolovací, výklopná či posuvná vrata), nicméně právě sekční vrata jsou nejlepší, a to hned z několika důvodů.

Hlavním důvodem, proč by si majitel garáže měl pořídit právě sekční garážová vrata, je jejich výborná izolační schopnost. Sekční garážová vrata jsou totiž navržena tak, aby dobře izolovala od hluku a zároveň měla vynikající tepelně izolační vlastnosti. Díky promyšlenému systému těsněn se tato garážová vrata hodí pro vyhřívané garáže. Uniká skrz ně jen minimum tepla a nedochází tak k velkým tepelným ztrátám, což jejich majitel ocení zejména v chladnějším období. Ostatní druhy garážových vrat se takto dobrými tepelně izolačními vlastnostmi rozhodně chlubit nemohou. Sekční garážová vrata dokáží perfektně utěsnit prostor, neboť dokonale dosedají až k zemi. K výborným izolačním vlastnostem napomáhá i samotná skladba sekční vrat, jsou totiž tvořena ze sendvičových panelů, které jsou vyplněny polyuretanovou pěnou.

Životnost a ovládání

Podíváme-li se na další přednosti, kterými se sekční garážová vrata mohou chlubit, pak nelze zapomenout také na dlouhou životnost. U tohoto typu vrat se běžně udává životnost minimálně deset let. Je to dáno krom jiného i tím, že sekční garážová vrata mají důmyslný systém ovládání, který je precizní a přitom jednoduchý, při ovládání tak nedochází k rychlému opotřebení materiálu a celého systému vrat.

Sekční garážová vrata se dnes již zcela běžně prodávají v automatických verzích, kdy je majitel otevírá či zavírá pomocí dálkového ovládání. Elektrický pohon umožňuje otevírat garážová vrata bez jakékoliv námahy. V případě nouze, kdy například nefunguje elektrický proud, je samozřejmě možné je otevřít i ručně.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!