Odkazy

verze pro tisk

Solární sprchy: nenákladný ohřev užitkové vody

29. říjen 2012

V letních měsících, kdy venku panuje převážně teplé a hlavně slunečné počasí, je možné šetřit na výdajích za energie tím, že použijeme zařízení, která využívají solární energie. Typickým příkladem jsou solární sprchy.

Využití solárních sprch

Tato zařízení lze využít pro ohřev vody. Jedná se o jednoduchá, avšak velmi praktická zařízení, která umožňují ohřev vody v zásobníku bez toho, abychom museli počítat s nějakými finančními náklady za energie. Stačí pouze, aby bylo alespoň trochu pěkné počasí, kdy bude možné využít slunečních paprsků. Solární sprcha je již poměrně ověřeným produktem, který využívají mnozí zahrádkáři a majitelé zahrad, a to zpravidla v období mezi dubnem a zářím, kdy pro to panují v tuzemsku ideální podmínky.

Vzhled a správné umístění solární sprchy

Solární sprchy mají samonosnou konstrukci, která slouží jako zásobník vody. Ta se ohřívá pomocí solárního kolektoru. Pakliže na ně působí sluneční paprsky, voda se díky němu ohřívá. Není potřeba žádného napojení na elektrický proud. Důležité je, abychom solární sprchu umístili na co nejvhodnější místo na zahradě, tedy tam, kde nejdéle a nejintenzivněji svítí sluníčko. Pakliže chceme efekt slunečních paprsků ještě zvětšit, můžeme solární sprchy nainstalovat třeba k zahradní zídce, od níž se sluneční paprsky dále odrážejí.

Solární sprchy jsou naprosto skvělým zařízením. Dokáží nám ohřát užitkovou vodu, aniž bychom spotřebovali sebemenší množství energií. Jedná se tak vlastně o zařízení, které nás nestojí ani korunu, je samozřejmě nutné jen investovat do jejich nákupu. Kvalitní a levné solární sprchy lze zakoupit například v internetovém obchodě havaj.cz.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!