Odkazy

verze pro tisk

Speciální obalové materiály pro přenos a převoz křehkých věcí

9. listopad 2012

Provádíme-li stěhování věcí v domácnosti, je občas nutné předměty také důkladně zabalit, obzvláště stěhujeme-li je například ze starého do nového bytu. V případě, že bychom věci, zejména křehké povahy, stěhovali nezabalené, snadno by mohlo dojít k jejich poškození.

Krabice na stěhování je dobré vyplnit bublinkovou fólií

Na křehké předměty stačí pro přepravu klasické krabice a obalové materiály. Papírové krabice, do nichž nakládáme například porcelánové skleničky, nám sice na přepravu postačí, nicméně je velmi důležité vyplnit prázdný prostor krabice tak, aby během přenosu či převážení nedošlo k pohybu předmětů uvnitř krabice. Věci by do sebe neměly narážet. K těmto účelům se výborně hodí zejména bublinková fólie, která prostor v krabici nejen utěsní, ale také zamezí kontaktu věcí mezi sebou. Budeme tak mít jistotu, že veškerý cenný a křehký materiál, který je náchylný na rozbití, dorazí na místo určení v naprostém pořádku.

Zasílání cenných věcí poštou

Občas pro zasílání některých věcí využíváme poštovní služby. V případě, že poštou budeme chtít poslat křehčí a menší věci, není dobré je vložit do obyčejné obálky, které je nijak neochrání před poškozením. Pro větší jistotu si v tomto případě kupme raději speciální bublinkové obálky, v jejich vnitřku je bublinková fólie, která obsah obálky chrání před nárazy a tlakem. Díky použití bublinkové obálky se zvětší šance, že přepravované zboží dorazí adresátovi v pořádku a bez výraznějšího poškození. V momentě, kdy chceme poštou poslat větší předměty, namísto bublinkové obálky použijme raději klasickou papírovou krabici, kterou opět vyplníme bublinkovou fólií.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!