Odkazy

verze pro tisk

Srovnání cen plynu může pomoci najít levnějšího dodavatele

18. srpen 2012

Plynové spotřebiče využívá velké procento domácností. Mnoho objektů také plyn využívá k vytápění. Zatímco před zhruba deseti lety bylo vytápění zemním plynem cenově výhodné, dnes se to již rozhodně nedá tvrdit, vytápění plynem patří mezi nejnákladnější způsoby. Pakliže však majitelé nemovitostí nechtějí investovat do jiného systému vytápění, musí se smířit s tím, že náklady na energie jim neustále porostou. Cena plynu totiž i v následujících letech bude stoupat. Jediným způsobem, jak zabránit rostoucím výdajům za energie je změna dodavatele.

Cena plynu může být pro spotřebitele nižší, pokud změní dodavatele

Při porovnání cen plynu si každá domácnost může snadno zjistit, zda by nebylo vhodné změnit svého dodavatele plynu. V posledních letech se vyrojily nové společnosti, které nabízejí dodávky koncovým spotřebitelům. Bylo to umožněno díky uvolnění trhu s energiemi. Novela zákona nabídla novým subjektům možnost vstoupit na trh s elektřinou a plynem. Do té doby bylo dodavatelů jen malé množství, tyto společnosti tak měly prakticky monopolní postavení, což negativně ovlivňovalo ceny plynu. Dnes se situace přeci jen změnila, noví dodavatelé ( někdy se mluví o takzvaných alternativních dodavatelích plynu či elektřiny) vstoupili na trh s nabídkami, které jsou mnohdy i o několik desítek procent nižší nežli v případě jejich konkurentů. Domácnosti tak mají možnost na plynu ušetřit, pokud provedou změnu dodavatele.

Ušetřeno.cz - rádce a pomocník při srovnání cen plynu

Srovnání cen plynu a případně následnou změnu dodavatele lze provádět na několika internetových portálech. Mezi nejvýznamnější patří portál www.usetreno.cz, který nabízí online kalkulačku, na níž si lze jednoduše a rychle porovnat ceny plynu i elektřiny. Zároveň web poskytuje veškeré podstatné informace o plynu, například to, jak je cena plynu sestavována. Zájemci si prostřednictvím tohoto potálu mohou také přímo sjednat nového dodavatele plynu.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!