Odkazy

verze pro tisk

Stěhování bytů: jak na těžká břemena

27. leden 2013

Čeká vás stěhování a už nyní se děsíte toho, jak celá akce bude probíhat? Obavy a stres nejsou na místě, pakliže si stěhování řádně připravíte a naplánujete, proběhne zcela v klidu. Pokud hodláte stěhovat větší kusy nábytku, raději si pozvěte odborníky, kteří jsou specialisty na stěhování bytů.

Stěhování těžkých břemen je nesložitějším úkonem

Největší problém během při stěhování bývá tradičně s těžkými břemeny a velkým nábytkem. Klasicky se jedná o skříně, obývací stěny, ale také například hudební nástroje. Na těžká břemena je potřeba použít speciální lana a stěhovací techniku. Je nutné také vyřešit logistiku, neboť vynášení klavíru nebo velké skříně může být dosti obtížné v momentě, kdy bydlíte třeba ve třetím patře domu, který nemá výtah a nábytek se dá snést pouze přes úzké a točité schodiště. Právě na tyto úkony je lepší si pozvat odbornou stěhovací firmu, která má na stěhování těžkých břemen potřebné vybavení a disponuje zkušenostmi. Může lépe předejít problémům, které se během stěhování mohou vyskytnout.

Nezapomeňte na dobré zabezpečení stěhovaných předmětů

Při stěhování klavírů a dalších těžkých břemen je na místě řešit také otázku zabezpečení nábytku, aby nedošlo ke jeho poškození. Pro běžné věci postačí klasické krabice na stěhování, u cenného nábytku je však nutné věci zabalit mnohem pečlivěji tak, aby během přepravy nehrozilo jejich poničení. Před stěhováním je vhodné si zjistit, zda stěhovací firma ručí za případné škody, tedy zda-li je součástí služeb také pojištění majetku. Rozbít během přepravy starožitnost nebo třeba cenný klavír by se v případě nepojištění mohlo hodně vymstít.

Asistence stěhovací služby se vyplatí

Stěhování je nepříjemnou záležitostí, díky spolehlivým službám kvalitní stěhovací firmy se však nemusí jednat o takovou útrapnou záležitost, jak se na první pohled zdá. Za stěhování s pomocí profesionální stěhovací firmy sice zaplatíte o něco více peněz, nicméně ušetříte si zbytečnou námahu a samozřejmě i nervy, které by vás stěhování nábytku svépomocí zcela jistě stálo.

O stěhování bytů a těžkých břemen více zde.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!