Odkazy

verze pro tisk

Stínící prvky do domu - venkovní žaluzie

20. říjen 2011

U mnoha rodinných domů i bytů majitelé řeší otázku, jak zabránit pronikání slunečních paprsků do místností. Jedná se zejména o ty místnosti, které mají okna po většinu roku namířena na sluneční stranu. Někomu to může přijít až zvláštní, nicméně sluneční paprsky, které po celý den dopadají dovnitř místnosti, mohou být velmi nepříjemné, a to zejména v letním období, kdy venku panují úmorná vedra.

Dobrým řešením jsou venkovní žaluzie. Ty mohou být velmi efektivní a zároveň dokáží vzhled domu výrazně obohatit. Při výběru venkovních žaluzií bychom si měli vybírat vhodné barevné provedení, které bude pasovat k celkovému designu domu.

Díky venkovní žaluzii nebude v domě takové vedro

Hlavní výhoda, kterou se venkovní žaluzie mohou pyšnit, je skutečně vynikající schopnost zabránit pronikání venkovního světla do místností. Uvádí se, že kvalitní venkovní žaluzie dokáží pochytit až 80% slunečních paprsků. Tím je dostatečně regulována teplota v interiéru a vzduch v domě se tak během dne nepřehřívá.

Lamely lze libovolně naklápět

Venkovní žaluzie, respektive jejich lamely, se navíc dají naklápět, takže si vždy můžeme sami zvolit, jakou intenzitu průchodu světla do interiéru Slunci dopřejeme. Venkovní žaluzie se skvěle hodí nejen do soukromých objektů typu rodinný dům, chata či chalupa, ale mají své opodstatnění i v různých kancelářských a veřejných budovách. Každý, kdo pracuje po celý den v kanceláři, sám jistě potvrdí, že se pracovní výkon souvisí s místními podmínkami a v přílišném vedru výsledky naší práce rozhodně nebudou tak dobré. Pokud na nás nebude díky venkovním žaluziím svítit sluníčko, pak se na práci můžeme soustředit mnohem lépe.

Venkovní žaluzie pořídíme u společnosti Univers, která se orientuje na bytové doplňky, zejména na stínící prvky, jakými jsou právě žaluzie a rolety.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!