Odkazy

verze pro tisk

Strojní pásové pily s pilovými pásy dokáží řezat kov a další tvrdé materiály

1. leden 2013

Při práci s kovy a dalšími tvrdými materiály se již řadu let používají strojní pásové pily. Jejich důležitou součástí jsou pilové pásy, jejichž ozubení provádí řezy dle potřeby. Pásové pily na kov, dřevo či plast jsou využívány v továrnách a dílnách, využívají je však i soukromé osoby, které rády pracují s kovy ve svém volném čase.

Druhy pásových pil

Pásových pil na kov existuje několik druhů. Strojní pily tohoto druhu se dají rozdělit na automatické ( ty bývají obecně nejvýkonnější, ale také nejdražší variantou), poloautomatické a gravitační. Pro soukromé potřeby se ponejvíce hodí přenosné ruční pásové pily, kterými lze řezat například různé trubky a plné kovové materiály a profily. Vždy je podstatné, aby dotyčný člověk, který s pásovými pilami pracuje, měli k dispozici vhodné pilové pásy. Jedině ty mu zaručí, že řezy na kovových materiálech budou provedeny precizně, tedy čistě a přesně, bez zubů či bez odlamování materiálů. Kvalitní pásové pily musejí mít především vhodnou délku a také přiměřený počet zubů, které zajišťují ostrost a přesnost řezů. Zuby pilových pásů musejí být během provozu pásové pily na kov vždy v kontaktu s řezaným materiálem.

Bimetalové pilové pásy

V současné době se stále častěji využívají takzvané bimetalové pilové pásy na kov. Ty mají speciální provedení, díky němuž jsou vysoce odolné vůči polámání zubů či dalšími poškození. Oproti klasickým pilovým pásům tak mají delší životnost a lze s nimi dosáhnout kvalitnějších a přesnějších řezů.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!