Odkazy

verze pro tisk

Tepelná čerpadla, která odebírají teplo z vody

10. červenec 2012

Při výběru zařízení, která nám pomohou lépe, výkonně a přitom také levně vytápět rodinný dům, stále častěji volíme tepelná čerpadla. Jedná se o zařízení, která přispívají k ekonomičtějšímu provozu domácnosti. Pomocí nich lze vytápět mnohem levněji nežli ve chvíli, kdy využíváme teplo od centrálního dodavatele. Tepelná čerpadla se dají dle výkonnosti využít pro ohřívání vody i vytápění celého objektu. Jde o ekologická zařízení, která získávají teplo z energeticky obnovitelných zdrojů. Při jejich provozu nevznikají žádné škodliviny, které by zatěžovaly životní prostředí. Z finančního hlediska je dobré říci, že investice do tepelných čerpadel se jejich majitelům navrátí v řádu několika let, přičemž životnost tepelných čerpadel se odhaduje až na 50 let. Jednou z možných variant jsou tepelná čerpadla vzduch - voda.

Tepelná čerpadla vzduch- voda

TČ vzduch- voda získávají teplo z vodní plochy či například ze studně, kterou má majitel na svém pozemku. Jde o zařízení, která pracují na poměrně jednoduchém principu, který však v konečném důsledku znamená, že majitel nemovitosti ušetří opravdu výrazné finanční prostředky.

Dvě varianty TČ vzduch- voda od firmy PZP Heating a.s.

Tepelná čerpadla vzduch- voda vyrábí v České republice společnost PZP Heating a.s. Tato firma má s produkcí těchto zařízení bohaté zkušenosti, vždyť na trhu s tepelnými čerpadly působí již plných dvacet let! Během této doby se snaží neustále zlepšovat kvalitu svých produktů. V současné době nabízí dvě varianty tepelných čerpadel vzduch- voda: Split (výkon 6- 36kW) a AWX ( výkon 6- 14 kW). Prvně jmenovaná varianta je určena pro vytápění objektů, které používají radiátory, podlahové či stěnové vytápění. Kromě toho zvládnou také ohřev užitkové vody. Druhá varianta, tepelná čerpadla vzduch- voda AWX, jsou určena pro vnější instalaci, mají tudíž mnohem kvalitnější konstrukci, která odolá nepříznivým vnějším podmínkám.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!