Odkazy

verze pro tisk

Terasa rodinného domu ze sibiřského modřínu

20. únor 2013

Přemýšlíte o tom, jak vylepšit váš rodinný dům, aby z něj bylo ještě útulnější sídlo? Možností máte spoustu, pustit se můžete nejen do vylepšování vzhledu interiéru, ale také například do výstavby terasy, na níž pak budete moci trávit volný čas během pěkných slunečních dnů.

Vlastnosti sibiřského modřínu

Pouštíte-li se do výstavby terasy u rodinného domu, je na místě zvážit, jaký materiál bude pro terasu nejvhodnější. Pro podlahovou část terasy určitě zvolte dostatečně tvrdé a odolné dřeviny. Kromě klasických českých dřevin odborníci doporučují kupříkladu sibiřský modřín. Tato jehličnatá dřevina se vyznačuje extrémně velkou pevností a odolností, která je srovnatelná s dubem. Terasa, při jejíž výstavbě je použit právě sibiřský modřín, je nejen stabilní a pevná, ale dokáže odolat i nepříznivým klimatickým podmínkám. Prkna ze sibiřského modřínu, která jsou dnes už zcela běžně dostupná i u nás, vydrží po mnoho let bez zjevného opotřebení a poškození. Jsou pružná a ohybná. Co však zároveň v případě sibiřského modřínu oceníte, je jeho velmi pěkný vzhled. Podlahu na terase z této dřeviny není třeba nijak složitě chemicky ošetřovat, přesto je samozřejmě vhodné použít alespoň základní ochranný nátěr. Terasová prkna ze sibiřského modřínu jsou příjemná i na dotek, trvanlivá vůči vodě. Svoji tvrdostí i dalšími vlastnosti se dá sibiřský modřín do určité míry přirovnat k dubovému dřevu. Díky značně specifickému složení ( a přítomnosti smoly) je dřevo odolné vůči napadení škůdci a hnilobě.

Interiér rodinného domu: samolepící tapety

Pakliže vás zajímá spíše to, jak by se dal vylepšit rodinný dům uvnitř, pak pro vás mám rovněž jeden tip. Jsou jím samolepící tapety, které se dají využít na stěny v obývacím pokoji, ložnici i v dalších místnostech. Samolepící fólie jsou velmi efektním doplňkem do interiéru. Jejich velkou předností je snadná instalace. Samolepící tapety se rovněž vyznačují velkou barevnou stálostí, snadno se udržují v čistotě a navíc je lze v případě potřeby kdykoliv snadno sejmout a nahradit tapetami novými.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!