Odkazy

verze pro tisk

Typy pásových pil

21. září 2011

Pásové pily jsou stroje, které se využívají k přesným řezům tvrdými materiály. Pokud potřebujete co nejpřesnější a nejčistější řez dřevem, nebo i kovem, tak využijte pásovou pilou.

Mezi základní typy pásových pil patří automatické pásové pily. Právě ony jsou ovládány pomocí NC. Pro majitele takového zařízení to znamená jediné, vše je plně automatizované a to včetně podávání a urovnání materiálu, který se hodláte řezat. Automatické pásové pily jsou určeny pro náročné zákazníky (velké firmy), tomu odpovídá i jejich cena.

Druhým typem jsou poloautomatické pásové pily. U nich je celý proces až na podávání materiálu automatický. Je tedy nutná obsluha, jež bude dřevo, popřípadě kov ručně posouvat. Poloautomatické pásové pily jsou levnější, než ty automatické, ovšem vyžadují stálý posun materiálu. Vhodné jsou především pro menší a střední firmy.

Posledním typem jsou ruční pásové pily. Tento druh se často nachází v dílnách kutilů, vhodné jsou tedy i pro laiky. To ale neznamená, že by je nemohli vlastnit podnikatelé, kteří čas od času potřebují přesný a čistý řez. Ruční pásové pily jsou označovány jako přenosné, protože se mohou jako jediné chlubit jednoduchou mobilitou. Kvůli tomu je můžete používat i v terénu. Toto uplatnění mohou mít i u velkých firem.

Všechny typy pásových pil mají své podtypy. Záleží jen na vašich požadavcích (výkon, cena, řezaný materiál…).

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!