Odkazy

verze pro tisk

TZ: Central Park Praha představuje vzorový terasový dům

7. březen 2014

V Central Parku Praha se pro zájemce nově otevřel první vzorový terasový dům. Nabízí koncept bydlení, který dokonale kombinuje výhody života v rodinném domě s pohodlným bydlením v centru města. Dům má vlastní vstup, soukromou garáž, privátní výtah, terasy a předzahrádku, a přitom využívá výhod celého bytového areálu, jako jsou nepřetržitá ostraha, velký soukromý park a nadstandardní služby recepce.

Ojedinělý koncept

„Terasové domy jsou velmi atraktivní součástí našeho projektu. Splňují totiž sen řady městských obyvatel o pohodlném bydlení v širším centru Prahy s výhodami vlastního rodinného domu obklopeného zelení. Klientům se tento ojedinělý koncept líbí a mají o něj zájem, protože obdobné příležitosti na dosah centra již na pražském trhu rezidenčních nemovitostí prakticky neexistují. V centrálních pražských čtvrtích dominuje činžovní zástavba bytových domů,“ uvádí jednatelka společnosti Iveta Krausová.

Bydlení pod zelenou střechou

Charakteristickým prvkem terasového viladomu je oddělení hlavního obytného prostoru od intimní části, které je pro rodinné bydlení velmi důležité.

Dům je řešen jako 6+kk s plochou 218 m2. Má tři obytná podlaží, výtahem propojená s vlastním uzamykatelným garážovým stáním pro dvě auta v podzemním patře, kde se nachází i velký, více než 6metrový sklep s chodbičkou. Terasy v horních patrech zabírají celkem 26,7 m2 a k přízemí náleží předzahrádka navazující na rozlehlý soukromý park.

Střechu a fasádu pokrývá travnatý koberec, který je nejen estetický a ekologický, ale zpříjemňuje mikroklima celého areálu. Přirozeným způsobem totiž reguluje vlhkost, omezuje prašnost a celkově změkčuje akustiku prostředí. Dům navíc opticky propojuje s vnitřním parkem. Viladomy jsou zakomponovány mezi věžové domy s rezidencemi a díky tomuto architektonickému řešení vznikl přirozeně ohraničení bezpečný areál.

Čistý design je nadčasový

Do terasové domu se dá vyjet výtahem přímo z garáže nebo vstoupit hlavními dveřmi v přízemí, které vedou do prostorné chodby navazující na obývací pokoj s jídelním a kuchyňským koutem.

První patro je zcela věnováno soukromí majitelů. Je zde hlavní ložnice s vlastní terasou a koupelnou, druhá ložnice, která se ve vzorovém domě proměnila v dětský pokoj, a další koupelna přístupná z chodby.

Ve druhém patře se nachází tři pokoje. Jeden z nich slouží jako pokoj pro hosty, ve druhém může být například šatna a poslední je zařízen jako útulná pracovna. K ní náleží částečně zastřešená terasa, která je v létě chráněna před přímým sluncem a nabízí tak možnost pohodlného odpočinku s výhledy na Prahu.

Koncept zařízení domu vznikl od návrhu až po realizaci ve Studiu Siena. Návrhář Andrey Armaykin dům vybavil například kousky od Defo nábytek či Jawa nábytek. „Dům jsem navrhoval pro dva dospělé a jedno dítě, případně hosta. Zvolil jsem eklektický styl v čistém designu bez použití hypermoderních prvků. Záměrem bylo, aby interiér působil příjemným a klidným dojmem,“ vysvětluje Andrey Armaykin.

Reprezentativní místo pro rodinu i návštěvy

Praktické řešení přízemí domu podtrhuje prostorná chodba, ze které se vstupuje do hlavní obytné zóny.

„Tato společná místnost je koncipována do tří částí: odpočinkové, jídelní a kuchyňské. Hlavní úpravy v tomto prostoru směřovaly k odlehčení a optickému zvětšení. K tomu jsem využil akcentní snížení stropu nad obývací částí, do které jsem umístil luxusní křišťálový lustr. Abych prostor propojil s jídelním koutem, zvolil jsem pro jídelní stůl obdobný design jako má stůl konferenční,“ popisuje Andrey Armaykin.

Vybavení místa pro kuchyňský kout bylo ponecháno kompletně na vkusu a potřebách nových majitelů. Prvnímu patru vévodí hlavní, téměř 30metrová ložnice s vlastní koupelnou a vstupem na terasu. Místnost je zvýrazněna stupňovitým stropem, který oživuje lustr Ritz.

V klidu nejvyššího patra je umístěna pracovna vybavená ve stylu 40. let minulého století. „Celkový dojem z pracovny by měl vyvolat klid a důstojnost. Toho jsem se snažil dosáhnout vhodnou kombinací materiálů jako je týkové dřevo, kůže a sklo. Styl místnosti, které dominuje pracovní stůl s úložným prostorem, dotváří kazetový strop,“ říká Andrey Armaykin. Na stejném patře se nachází také ložnice pro hosty laděná do světlých barev s dominantní stříbrnou tapetou.

„Klienti na terasových domech oceňují především komfort a soukromí, které jim nabízejí. Mají vlastní výtah, jímž se z privátní garáže pohodlně dostanou do všech pater svého domu. Prostorné terasy zase nabízejí krásné výhledy do zeleně vnitřního parku,“ dodává Iveta Krausová.

O bydlení v Central Parku Praha je zájem

V Central Parku Praha na pražském Žižkově je již prodáno přes 470 bytových jednotek a zájem o bydlení v tomto rezidenčním projektu trvá.

„V roce 2013 jsme evidovali 102 prodaných jednotek, čímž se opět řadíme mezi nejúspěšnější developery v Praze a navazujeme na úspěšné roky 2011 a 2012, během kterých u nás klienti koupili pokaždé kolem stovky bytů. Potěšil nás zájem o větší byty a s nimi také o terasové domy, které patří k unikátům našeho projektu. Klientům nabízíme kvalitní bydlení za příznivé ceny od 55.000 Kč/m2, které jim předkládáme přehledně včetně DPH, sklepa a parkovacího stání,“ uvádí Iveta Krausová

A dodává: „Prodeje nyní postupují podle našich představ. Z porovnání vychází, že jsme do dneška vlastně vyprodali více než 9 standardních bytových projektů o 50 jednotkách.“

Tisková zpráva Crest Communications

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!