Odkazy

verze pro tisk

TZ: Co vám pomůže v boji s jarní únavou

1. březen 2013

Zimní měsíce organismus vyčerpávají. Přetopené místnosti, nedostatek pohybu, těžká strava, brzká tma a obloha spíše pod mrakem než zalitá sluncem jsou hlavními spouštěči. S prvními jarními paprsky jsme najednou plni energie, leč bez potřebné fyzické kondice. Snadno se vyčerpáme a únava je na světě. V tu chvíli bychom měli pomalu zvyšovat množství pohybu, dodávat tělu více tekutin a vitamínů a snažit se dostat do celkové duševní pohody. K tomu napomůže třeba relaxační koupel či vhodné, uklidňující vůně.

Do koupele i pro následnou péče o pokožku se hodí kvalitní, nejlépe přírodní kosmetika s obsahem olejů. Ty kůži nejen zvláční, ale jejich vonné složky dokáží navodit pocit relaxace, zklidnění a uvolnění.

Jaký olej prospěje Vašemu tělu?

Mandarinkový olej - podporuje krevní oběh a hydrataci pokožky. Také odstraňuje stres a únavu.

Bergamotový olej - se získává z kůry malého zeleného citrusového plodu, který vypadá podobně jako pomeranč nebo grapefruit. Sluneční olej, jak se také někdy nazývá, vyniká svou povzbuzující a osvěžující vůní s lehkým hojivým účinkem. Přirozeně uklidňuje, zlepšuje sebevědomí a vyjasňuje myšlenky.

Růžový olej - růže se považuje za “královnu esenciálních olejů”, neboť k získání jediné kapky je třeba přibližně třiceti růží. Výtažek z růže se osvědčuje při péči o suchou nebo citlivou pokožku, kterou dobře hydratuje a vyživuje.

Olej z kakostu – se vyznačuje svými léčivými účinky, neboť podporuje regeneraci pokožky a vyhlazuje jizvy a jiné nedostatky pleti. I v aromaterapii patří mezi nejoblíbenější, protože posiluje rovnováhu mysli a emocí pomocí hormonální regulace a uklidnění nervového systému.

Olej z plumérie - plumérie je oblíbená pro svůj exotický, a přitom jemný nádech. Rostlina je v Indii známá také jako západoindický jasmín nebo “strom života”. Svůdné květinové tóny přinášejí vnitřní klid a harmonii.

Pomerančový květ - známý také jako neroli, velmi prospívá pokožce, a přitom konejší a uklidňuje smysly. Lehké a sladké tóny vynikají také svými léčivými a příjemně energickými vlastnostmi.

Aby se oleje do pokožky co nejlépe vstřebaly, je dobré před aplikací kosmetiky jemnou masáží rozproudit krev. K tomu se ideálně hodí masážní pás či žínky.

Ti, kdo preferují před koupelemi spíše aromaterapii, by měli sáhnout zejména po nevtíravých a jemných druzích. „Mezi osvědčené relaxační vůně patří například mech, citrusy, cedr, bavlník nebo růže. Zaručeně uklidňující pak jsou heřmánek, květ ylang ylang nebo vanilka,“ vysvětluje Lenka Kocourková, majitelka interiérového butiku À LA MAISON, který má v nabídce pestrou škálu aroma difuzérů, katalytických lamp či svíček a na výběr více než 70 druhů vonných olejů.

Tisková zpráva Crest Communications, a.s.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!