Odkazy

verze pro tisk

TZ: Dlažby a obklady vintage do interiéru vašeho bytu vás okouzlí

18. březen 2014

Také někdy přemýšlíte, jaké by to bylo vrátit se o několik desítek let zpátky v čase? Zpět do dob, které nebyly tak uspěchané, bez technických vymožeností, kdy ještě byla elektřina a telefon žhavou novinkou? Pojďte si tyto časy připomenout s kolekcemi vintage obkladů a dlažeb, které nabízí Keramika Soukup.

Do svého sortimentu Keramika Soukup zařadila obklady a dlažby od výrobce Peronda, které jako by se do naší doby přenesly z přelomu 19. a 20. století.

Vintage série, umně kombinující retro prvky a moderní styl, jsou reakcí na nejnovější trendy, které tento rok ovládají interiéry. Dekory, které byste v originálním provedení našli pravděpodobně již jen ve starých domech a bytech, se opět vracejí.

Obrazy jako z krasohledu

„Exkluzivní obklady a dlažby série FS od Perondy nabízí hned několik zajímavých dekorů. Jsou vyráběné nejpokročilejší technologií, s moderním designem, přitom stále jasně připomínající stopy minulosti. Efekt olámaných hran, oprýskané glazury a formát 33x33 nebo 45x45 cm maximálně umocňuje dojem, že se po dlažbě chodí již dlouhé desítky let,“ uvádí Petra Šroubková, produktová manažerka Keramiky Soukup.

Tento styl nejlépe vynikne ve větších prostorech, kde se může stát dominantou místnosti. Dlažba zaujme na první pohled a vzbudí mnoho otázek ke svému původu. Původní dochovaná dlažba tohoto typu je dnes považována za vzácnost. Našli bychom ji v domech, které ještě nezasáhla vlna rekonstrukcí. Avšak také na dlažbě se čas dokonale podepíše, proto i majitele původních podlah čeká nutná obměna.

„Jak pro ně, tak pro ty, kteří chtějí mít doma hřejivou připomínku dob našich babiček a dědečků, je tu právě nová série dlažby FS vyrobená z moderních materiálů, odolná stejně jako její původní vzor,“ říká Petra Šroubková.

Něžné vzpomínání

Romantické ohlednutí do minulosti nabízí také série obkladů Germaine z kolekce Provance. Světlé barvy s jemným květinovým motivem jako by se odmítaly proměnit v čase. Chvíle strávené v místnosti s nádechem nostalgie příjemně uklidní tělo i mysl.

Optické rozdělení zdí pomocí soklů se dnes již téměř nepoužívá. Pro koupelny přelomu 18. a 19. století však byl tento prvek neodmyslitelnou součástí interiéru. Obklady Provence Salon jako by čekaly na objevení na půdě v domě po babičce, která je tam skrývala jako dárek pro svá vnoučata. I přes svůj dobový vzhled je lze zakomponovat do modernějšího provedení koupelen.

Hravé barvy a dekory do celého bytu

Existují různé přístupy, jak vybírat obklady a dlažbu do interiéru. Buďto patříte k milovníkům minimalismu, nenápadných barev a tvarů, nebo si rádi pohrajete s různými dekoracemi a kombinacemi.

„Mísení jednotlivých prvků je samo o sobě poměrně složitá věc, kterou je třeba dopředu pečlivě promyslet. Pro vintage styl se často používají jiné barvy, než na jaké jsme běžně zvyklí. Často k nim patří pastelové tóny, jednotlivě méně výrazné. Kombinace s moderními pestrými barvami pak může působit poněkud nevkusně. Stejné je to s volbou doplňků. Proto je potřeba postupovat velmi citlivě,“ upozorňuje Petra Šroubková. Naopak vhodně zvolená kombinace může interiér velmi obohatit.

Se zubem času

Přiznané opotřebení se uplatnilo také na dlažbě FS-0, která je inspirována veřejnými prostory kaváren, restaurací a útulných voňavých krámků. Oprýskané rohy, zabarvení, skvrny, to vše je do podlahy vytištěno již při výrobě.

„Tato dlažba je vyráběna pro lidi, kteří mají rádi věci s příběhem. Neoslovují je nové nablýskané a dokonale tvarované dlaždice. Chtějí něco, co jim bude připomínat minulé, příjemně prožité chvíle. Nová dlažba se starým dekorem sice nemá svůj vlastní příběh, ale pro ty, kterým se nechce čekat, až se ta nová promění v památník, je ideální volbou. Hodí se také do veřejných prostor, třeba právě do útulných kavárniček,“ radí Petra Šroubková.

Tisková zpráva Crest Communications, a.s.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!