Odkazy

verze pro tisk

TZ: JRD zahájila výstavbu vily Na Výsluní

25. únor 2013

Developerská společnost JRD zahájila v únoru výstavbu nového nízkoenergetického rezidenčního projektu. Vila Na Výsluní s celkem 15 luxusními byty vyroste v klidné lokalitě pražských Strašnic. Již nyní před zahájením výstavby je prodána téměř polovina jednotek. Dokončení je plánováno na podzim 2014.

„Komorní projekt Na Výsluní je bydlením 21. století. Nenabízí jen vysokou kvalitu provedení, promyšlené dispozice a umístění v atraktivní lokalitě blízko centra, ale zejména komfortní bydlení. Energeticky pasivní vila svým obyvatelům nejen výrazně ušetří provozní náklady, ale umožní jim žít ve zdravém, bezprašném a bezhlučném prostředí. Dům svou architekturou navíc zcela respektuje okolní zástavbu a přirozeně do ní zapadá,“ popisuje přednosti projektu Jan Řežáb, ředitel skupiny JRD.

Pětipodlažní dům s celkem patnácti bytovými jednotkami bude citlivě zasazen do zahrady původní vily ze 30. let minulého století. Již samotné jméno ulice Na Výsluní a také styl tamní zástavby odráží fakt, že se vždy jednalo o vyhledávanou lokalitu předních pražských intelektuálů a podnikatelů. I projekt společnosti JRD se proto záměrně svou architekturou z dílny Podlipný Sladký Architekti odkazuje k době, kdy funkce estetická a užitná tvořily jeden harmonický celek. Byty v dispozicích 2+kk až 5+kk o velikosti 54 m2 až 119 m2 charakterizuje promyšlené dispoziční řešení. K jednotkám v přízemí náleží prostorné předzahrádky, k těm ve vyšších patrech balkóny nebo velké terasy poskytující výhledy do vzrostlé zeleně vilové čtvrti. Parkování je zcela bezproblémové, zajištěno 25 místy v suterénu. K většině bytů budou patřit dvě garážová stání.

Projekt je koncipován jako energeticky pasivní, s průkazem energetické náročnosti budovy A. „Silné zateplení obvodových stěn, masivní dřevěná okna s trojskly a vyspělá technologie centrálního větrání s rekuperací tepla přinesou novým majitelům, stejně jako ve všech projektech JRD, značné úspory nákladů na provoz domácnosti. Kromě finanční stránky je však důležitá také celková kvalita bydlení, která je v našich energeticky úsporných budovách na velmi vysoké úrovni. Jak se žije v prostředí téměř bez prachu a hluku si ostatně mohou zájemci vyzkoušet v našem vzorovém bytě, do kterého je možné se na víkend nastěhovat a přespat v něm,“ říká Jan Řežáb. Vysoký komfort bydlení ve vile Na Výsluní podporuje i volba kvalitních standardů. V koupelnách, které do projektů JRD dlouhodobě dodává Keramika Soukup, budou španělské obklady Saloni a německé baterie Kludi. V ostatních místnostech pak například třívrstvé dřevěné podlahy, designové vypínače a otopná tělesa či praktické vyšší dveře.

Vila Na Výsluní vyrůstá ve stejnojmenné ulici v městské části Prahy 10 – Strašnicích. Vyhledávaná lokalita nedaleko centra Prahy nabízí bohatou občanskou vybavenost a pestré možnosti aktivního trávení volného času. Plavecký stadion, sportovní areály s tenisovými kurty či fitness centra jsou vzdáleny jen pár minut. Stejně jako vyhledávaný park Gutovka či obchodní centrum Atrium Flora. Z blízké zastávky tramvají trvá cesta do centra města zhruba 15 minut, jen jednu stanici je vzdálená trasa metra A. Snadné je rovněž napojení na Pražský okruh.

Tisková zpráva Crest Communications, a.s.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!