Odkazy

verze pro tisk

TZ: KOTI Braník představuje nové vzorové byty v severském stylu

2. červenec 2014

V rezidenčním bytovém projektu KOTI Braník si zájemci mohou prohlédnout tři nové vzorové byty zařízené designérkou Andreou Hylmarovou. KOTI Braník, stejně jako všechny projekty developerské společnosti YIT, představuje finský styl bydlení. Nabídku nového bydlení rozšířil o 103 nedávno zkolaudovaných bytových jednotek, z nichž je prodáno již 80 %.

Andrea Hylmarová v projektu KOTI Braník již dříve vybavila jeden vzorový byt 2+kk s předzahrádkou. „Byt se setkal s úspěchem a je už prodaný. Rozhodli jsme se proto s designérkou pokračovat ve spolupráci, protože na vzorových bytech nejlépe ukážeme, jaké možnosti nabízí severský styl bydlení,“ říká Marek Kontriš, marketingový manažer YIT Stavo.

Nyní Andrea Hylmarová zařídila další dvě jednotky s dispozicí 2+kk a jednu o velikosti 3+kk. Požadavkem opět bylo vybavit byty v moderním stylu se severskými prvky.

Bydlení v severském stylu

„Skandinávského ducha jsem do bytů vnášela zejména střídmou barevností a také hojným využíváním produktů se severským původem. Kromě tradiční značky IKEA se tu objevuje třeba známá lampa Unfold od Muuto, tapety od Mr. Perswall nebo klasické židle Panton. Doplňky jsem nacházela často ve švédském řetězci H&M,“ uvádí Andrea Hylmarová.

Přestože jsou byty téměř kompletně zařízené, nechala designérka novým majitelům pokaždé prostor na vlastní dozařízení. Týká se to zejména některých úložných míst, například záměrně chybí vestavěné skříně v předsíních. Také doplňků použila designérka jen nezbytné minimum, aby si majitelé mohli interiér vyzdobit podle svých představ.

„Individuální přístup jsme zákazníkům nabízeli již v průběhu výstavby. Vytvořili jsme například hned tři varianty standardů v různých cenových relacích, aby si každý klient mohl zvolit. Ve vybraných bytech té nejluxusnější kategorie samozřejmě nechybí sauna, která je ve finských domácnostech běžná,“ doplňuje Marek Kontriš.

Stejné dispozice, různá řešení

Pro vzorové byty YIT vybrala jednotky s dispozicemi 2+kk, které patří k těm nejžádanějším na dnešním realitním trhu. Jeden z těchto bytů se nachází v prvním nadzemním podlaží a cílem zde bylo udržet v ložnici i obývacím pokoji co nejvíce přirozeného světla a místnosti nijak neztmavovat.

„V obývacím pokoji jsem proto volila lehounké bílé záclony a závěsy, v ložnici pak jemnou římskou roletu. Základní barevnost vychází z černobílého schématu. Tvrdý barevný kontrast zjemňuje bělená dřevěná podlaha a dřevěné stolky IKEA z kolekce Stockholm. Dominantou ložnice je postel, šatní skříň za dveřmi zůstala v naprosto jednoduchém bílém provedení, aby nijak nerušila a v prostoru spíš zapadla. Snažila jsem se docílit jemné a uklidňující atmosféry, k čemuž přispívají i stropní textilní svítidla Ole Looping,“ popisuje Andrea Hylmarová.

Ve druhém vzorovém bytě 2+kk projektu KOTI Braník vnesla designérka do interiéru oživení prostřednictvím výrazné zelenomodré barvy, kterou kromě obrazu použila třeba na polštářcích nebo taburetu Coral z produkce dánského výrobce Softline. S ohledem na funkčnost řešila kuchyňskou linku.

TZ: KOTI Braník představuje nové vzorové byty v severském stylu
TZ: KOTI Braník představuje nové vzorové byty v severském stylu

„Při plánování kuchyně bylo zásadní dodržet základní požadavky na rozměr pracovních i odkládacích ploch a na rozmístění všech kuchyňských center. Mým záměrem bylo vytvořit linku, která s hlavním obytným prostorem přirozeně splyne a nijak ho nenaruší. Snažila jsem se proto udržet co možná nejvíc symetrické rozmístění skříněk a volit nadčasovou střídmou barevnost, která prostoru neubere světlo,“ vysvětluje Andrea Hylmarová. Ve stejném duchu bylo pojato vybavení ložnice, kde dominuje bílá barva. Designovou čistotu pokoje podporují funkční doplňky v barvách, které nijak nenarušují jednoduché řešení pokoje.

TZ: KOTI Braník představuje nové vzorové byty v severském stylu
TZ: KOTI Braník představuje nové vzorové byty v severském stylu

Více místa, ještě více prostoru pro fantazii

Byt s dispozicemi 3+kk nabídl více prostoru. „V obývacím pokoji jsme se rozhodli pro netradiční umístění čtyřmístného jídelního stolu spočívající v propojení jídelního stolu s kuchyňskou deskou. Kuchyňská linka se tak stala silnou dominantou místnosti, které konkuruje pouze výrazná tapeta ze série Clocks od české firmy Lavmi,“ uvádí Andrea Hylmarová.

Obě ložnice, které jsou velmi prostorné, nabízejí dostatek soukromí. Do menší z nich bylo možné umístit psací stůl s židlí Ironica od formy TON. Na stěně nad postelí je opět zajímavá tapeta (Lavmi), která svým vzorem a barvou neurazí slečnu, ani mladého pána. Nákup bytu a jeho vybavení nepatří k položkám, které se často obměňují. Ani jedno by tedy nemělo podléhat trendům, které brzy omrzí. Designérka proto v bytech ráda používá zajímavé motivy na tapetách, které se dají v případě potřeby snadno vyměnit.

Nové byty od YIT Stavo

KOTI Braník se nachází v lokalitě Prahy 4, na pomezí vilové čtvrti s množstvím zeleně a kvalitní občanskou vybaveností. Čtyři budovy tvoří uzavřený areál a zahrnují dohromady 103 bytových jednotek ve velikostech od 1+kk až po 5+kk.

Kromě klasických bytů nabízí i několik jednotek mezonetového typu se střešní terasou. Balkonem nebo terasou disponuje většina bytů v projektu a k těm přízemním náleží předzahrádky umístěné do vnitrobloku. Aby přijíždějící a odjíždějící automobily nerušily rezidenty, je 130 parkovacích míst skryto do podzemních garáží.

V podzemním podlaží se nacházejí také sklepy a komory. O bezpečí a soukromí rezidentů se stará nepřetržitě fungující recepce a ostraha. Bezbariérové vstupy do všech částí objektu jsou zabezpečeny čipy. KOTI Braník je projekt, který dbá na pohodlí svých obyvatel, proto byl také stavěn jako úsporný dům s průkazem energetické náročnosti budovy B. Prodej nových bytů YIT Stavo zajišťuje prostřednictvím vlastního prodejního oddělení YIT Point.

Tisková zpráva Crest Communications, a.s.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

37fJMbNokVbb

neděle, 7. srpen 2016
23:15

At last! Someone who unsdnstared! Thanks for posting!


posted by: 37fJMbNokVbb (sdwwdd9bl9r(a)outlook.com) [Odpovědět]