Odkazy

verze pro tisk

TZ: Proběhla kolaudace bytového projektu Devonská Barrandov

12. září 2013

Společnost Mota-Engil Real Estate dokončila a zkolaudovala již svůj sedmý bytový projekt Devonská Barrandov ve stejnojmenné pražské čtvrti. Stavba, kterou realizovala prostřednictvím sesterské společnosti vlastního holdingu, proběhla podle plánu a ve finále přinesla 144 nových bytů rozmístěných ve třech 7podlažních domech.

Nyní na podzim se začínají stěhovat noví obyvatelé a pro další zájemce o bydlení je připraveno k prohlídce několik designově zařízených bytů. Developer připravuje na 20. září Den otevřených dveří.

Dispozice

Projekt Devonská Barrandov se skládá ze dvou vizuálně propojených bytových domů a jednoho samostatného. V nich je umístěno 144 komfortních bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk s průměrnou velikostí 65 m2.

Prostorné byty se vyznačují zejména promyšleným dispozičním řešením s dostatkem místa pro úložné prostory a krásnými výhledy. K většině z nich patří balkon nebo terasa, byty v přízemí mají předzahrádky.

Nechybí zeleň

Zeleň je významnou součástí celého obytného komplexu. Nechybí malý park s dětským hřištěm mezi domy a díky popínavým rostlinám ozeleněné stěny suterénních garáží vystupujících vzhledem ke sklonu pozemku nad úroveň terénu. V nich je připraveno 156 parkovacích míst.

Projekt nabízí také 146 sklepních kójí, do kterých majitelé mohou dobře uskladnit např. zimní vybavení. Parking a technické zázemí jsou společné pro oba domy.

„Těší nás, že jsme stavbu dokončili a zkolaudovali zcela podle plánu a první majitelé se tak mohou začít stěhovat. Prodáno aktuálně máme 60 % bytů. Devonská Barrandov nabízí kvalitní moderní bydlení za dobré ceny, ze kterého si díky rozmanitosti velikostí a dispozic bytů vyberou jak rodiny s dětmi, tak mladé páry či singles. Pro zájemce máme připraveno několik vybavených vzorových bytů, které lidem pomohou lépe si představit, jak by si své bydlení v Devonské Barrandov mohli zařídit,“ říká Miroslava Mikulicová, specialistka prodeje Mota-Engil Real Estate.

Aktuálně je k dispozici pět ukázkových bytů, jejichž interiér designově zařídila studia Cesare, Potrusil a VSM Interier Design.

Moderní řešení

Moderně a dynamicky řešené domy s nepravidelným půdorysem a členitými fasádami dávají vzpomenout na originálně řešenou funkcionalistickou architekturu bohémského Barrandova třicátých let.

Použité materiálové a barevné řešení odráží snahu o vyváženost bílé a šedé barvy s teplými výraznými odstíny žluté a červené. Projekt je zasazen do mírného svahu, který kaskádovitě stoupá od ulice Devonská.

„Když jsme tu stáli poprvé, na svažitém terénu uprostřed náletové zeleně, bylo to tak trochu území nikoho. Od prvních návrhů a skic urbanistické koncepce jsme proto kladli důraz na začlenění příjemného veřejného prostoru. Developer s námi tuto myšlenku sdílel, a tak zde mohlo vyrůst malé „náměstí“ s hřištěm a zelení, lemované okolními domy a ulicí Devonská,“ popisuje začátky projektu architektka Miroslava Tylšová ze studia Apris.

Prosluněný domov

Architektonické řešení a samotný tvar domů dále zohledňují, aby bylo zachováno dostatečné proslunění a krásné výhledy. Právě tyto panoramatické pohledy na Vltavu až k Vyšehradu i dále na Prahu, které poskytují nejen byty v nejvyšším podlaží, vyniknou díky umístění projektu na barrandovském kopci.

„Jedním z dalších důležitých faktorů bydlení je provázanost interiéru se soukromou venkovní pobytovou částí. Proto u bytů nechybí prostorné balkony, v případě přízemí předzahrádky a ustupující nejvyšší podlaží mají velké střešní terasy,“ doplňuje architektka.

Přehled základních údajů

 • Lokalita: Praha 5 - Barrandov, ulice Devonská
 • Velikost stavebního pozemku: 1.952 m2
 • Počet bytových domů: 3
 • Počet podlaží bytového domu: 7 nadzemních podlaží, 1 podzemní podlaží
 • Počet jednotek: celkem 144
 • Velikosti a dispozice jednotek: 1+kk až 4+kk; od 36 m² do 116 m²
 • Další součásti projektu: 156 parkovacích stání v podzemních garážích; 145 sklepních kójí; terasy, balkóny, předzahrádky; 2 mezonetové byty v nejvyšším patře
 • Energetická třída: průkaz energetické náročnosti budovy B
 • Architektonické a projektové řešení: APRIS 3MP s. r. o.
 • Generální dodavatel: MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE Česká republika, a. s.
 • Financování projektu: UniCredit Bank a. s.
 • Realitní agent: prodej prostřednictvím vlastního prodejního oddělení a spolupracujících RK
 • Současný stav projektu: prodáno 60 % bytů
 • Zahájení výstavby: červen 2011
 • Termín dokončení: červenec 2013

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!