Odkazy

verze pro tisk

TZ: Pusťte do svého bytu jaro

11. březen 2013

Velikonoce se blíží a řada z nás se těší na oslavy a volné pondělí. Věřící při tomto nejvýznamnějším křesťanském svátku oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista, ateisté vítají spíše materiálnější symboly jako jsou pomlázka, beránek či kraslice. Všichni ale Velikonoce spojujeme s příchodem jara. Dny se prodlužují, sluníčko více hřeje, příroda se probouzí, zimní deprese ustupuje... a my míváme spoustu energie, kterou s chutí věnujeme i proměně svého domova, abychom jaro náležitě přivítali. Někdo se pustí do malování a stěhování nábytku, jiný jen decentně vyzdobí interiér. A jak ten převlek do jarního kabátu nejlépe zvládnout? Přinášíme několik tipů.

„Určitě se nemusíme bát barev. S jarem se pojí ty výrazné a optimistické, nejčastěji svěží zelená a žlutá. Parádu nadělají nejen v přírodě, ale i v interiéru, který se díky nim nádherně prozáří. Můžeme koupit nové barevné svíčky, do koupelny pověsit ručníky veselých barev, prostřít nový ubrus, pověsit závěsy s květinovým motivem nebo na gauči vyměnit dekorativní polštářky. Pokud nejsme tak odvážní, že bychom se rovnou pustili třeba do tapetování, i tyto drobné změny dokážou divy. A o Velikonocích pak nemusíme mít byt plný kraslic a kočiček, stačí pár vkusných dekorací, které nám svátek jara připomenou,“ radí Lenka Kocourková, majitelka butiku À LA MAISON.

Nejjednodušší způsob, jak doma navodit jarní atmosféru, představují určitě čerstvé květiny. Ty byt nejenom projasní, ale zároveň provoní. „Toho je však možné dosáhnout i jinak a dlouhodoběji. Aroma difuzér ve svěžích barvách a elegantním designu vdechne domovu jemnou vůni lučních květin, svěžest jarního deště či třeba citrusů. Na rozdíl od květin však můžeme mít difuzér v interiéru celoročně a pouhou výměnou náplně měnit atmosféru bytu. Navíc je to vhodná varianta pro alergiky a ty, co nemají rádi řezané květiny,“ doplňuje Lenka Kocourková.

Osvědčenou klasiku ve výzdobě představují svíčky, které zvlášť v období ještě doznívající zimy interiér prozáří a proteplí.

Nejen obývací část, kuchyň či terasa si zaslouží jarní výzdobu. Probuzení v rozkvetlých peřinách dokáže pořádně zlepšit náladu,…

…veselé ručníky v koupelně zase báječně nabudí a dodají energii.

Tisková zpráva Crest Communications, a.s.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!