Odkazy

verze pro tisk

TZ: Vonná svíčka Westminster získala významné ocenění na Oskarech parfémového průmyslu

29. květen 2013

Nadace The Fragrance Foundation ve Velké Británii uspořádala 21. výroční udílení cen FiFi, které jsou také známé jako Oskary parfémového průmyslu. Vonná svíčka Westminster z kolekce Tales of London zde získala významné ocenění, když v kategorii „Nejlepší vůně pro domov“ obsadila druhé místo.

Společnost Ashleigh & Burwood, výrobce této svíčky, tak během oslav 20. výročí svého založení potvrdila své místo mezi předními světovými značkami vůní pro domov. Na českém trhu její produkty prodává butik À LA MAISON.

„Jsme velmi rádi, že se svíčka z kolekce Tales of London umístila v pořadí této prestižní soutěže tak vysoko. To se opravdu nestává každý den. Je to pro nás potvrzení, že našim zákazníkům nabízíme skutečně špičkové produkty, které mají mezinárodní renomé,“ podotýká majitelka butiku À LA MAISON Lenka Kocourková.

Londýnská společnost Ashleigh & Burwood vytvořila speciální kolekci vonných svíček a difuzérů Tales of London v šesti variantách. Každá z nich věrně zachycuje atmosféru nejznámějších míst v centru Londýna.

Kromě Westminsteru Tales of London představují vůni Buckinghamského paláce, Covent Garden, Knightsbridge, Piccadilly a Portobello Road.

Každá svíčka je jednotlivě odlévána do krásné nádoby z černého skla s vyrytým logem společnosti. Připomíná tak dobu, kdy byl Londýn centrem nejmocnějšího světového impéria, kdy Británie vládla mořím. Ke každé svíčce je také přiložena tištěná historie čtvrti, ke které se konkrétní vůně vztahuje.

Westminster leží v samotném centru Londýna na břehu řeky Temže. Westminsterský palác je významným místem anglických dějin. Během své historie sloužil jako sídlo králů až do roku 1512, kdy jej zničil požár. Od třináctého století je palác znám jako sídlo anglického Parlamentu.

Cílem mnoha fotoaparátů se stává především hodinová věž Big Ben, která spolehlivě hlásí dobu zasedání Parlamentu rozsvícením jasného světla nad ciferníkem.

Korunovace panovníků tradičně probíhají ve Westminsterském opatství. Benediktýni v něm slouží přibližně od poloviny 10. století a započali zde tradici každodenních bohuslužeb, která se udržela až dodnes. Od roku 1066 se zde konaly korunovace všech anglických panovníků a 17 z nich je zde pochováno.

Místo posledního odpočinku zde našly i další významné osobnosti anglické historie, jako Charles Dickens, Charles Darwin nebo Laurence Olivier.

Tisková zpráva Crest Communications, a.s.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!