Odkazy

verze pro tisk

TZ: Výstavba první etapy Ecocity Malešice finišuje

10. únor 2014

Výstavba první etapy energeticky pasivního bytového projektu Ecocity Malešice se blíží do finále. Právě probíhají dokončovací práce v interiéru a povrchové úpravy kolem domu. Developerská společnost JRD, česká jednička na trhu s nízkoenergetickým a pasivním bydlením, nyní otevírá zařízený vzorový byt.

Při této příležitosti pořádá pro zájemce ve čtvrtek 13. února mezi 15. a 19. hodinou Den otevřených dveří, při kterém si návštěvníci mohou prohlédnout jak vzorový byt, tak celý projekt.

Stavba Ecocity probíhá ve dvou etapách, na jejichž konci bude stát pět nových domů s celkem 110 bytovými jednotkami v dispozicích od 2+kk až po 4+kk a ve velikostech od 56 m² do 120 m². V první etapě vznikne celkem 44 bytů ve dvou budovách.

„Tato fáze je téměř dokončená. Nyní probíhají finální práce v interiéru, jako je obkládání koupelen a pokládání dlažeb. Následně budou položeny dřevěné podlahy, osazeny dveře a nové byty budou téměř hotové,“ uvádí Martin Svoboda, výkonný ředitel JRD. Také práce kolem domu finišují. Probíhají vnější povrchové úpravy, pokládá se zámková dlažba, realizují zpevněné plochy a komunikace a fasáda získává konečnou podobu.

Vzorový byt v Ecocity Malešice

Zájemci o ekologické bydlení mohou v Ecocity Malešice navštívit nově otevřený vzorový byt. Mají tak příležitost prohlédnout si projekt i zařízený byt a seznámit se s výhodami, které pasivní bydlení nabízí.

Vzorový byt 4+kk s kuchyní a dvěma terasami, umístěný v šestém podlaží, návštěvníkům představí standardy a nadstandardy vybavení.

V celém projektu jsou masivní dřevěná okna s izolačními trojskly. Vybavení koupelen a toalet zajišťuje Keramika Soukup.

Dřevěné podlahy v pokojích jsou součástí běžné nabídky, v obývacím pokoji je použitá nadstandardní dřevěná podlaha od dodavatele Parket Atelier.

Byt je dále vybaven moderními lakovanými dveřmi značky Dextura od dodavatele Vetos. Rozvody větrání v projektu pocházejí od českého výrobce Atrea. Tento řízený systém větrání s rekuperací tepla zajišťuje příjemné vnitřní prostředí se zdravým, stále čerstvým vzduchem.

„Zájem o zdravé a šetrné bydlení stále roste. Dokazují to také prodeje bytů první etapy Ecocity, o které byl tak vysoký zájem, že jsme před časem zahájili i prodej druhé etapy. S její výstavbou začneme v polovině roku. Je vidět, že lidé o novém bydlení více přemýšlejí a chtějí své úspory investovat do kvalitní nemovitosti, která jim zajistí komfortní bydlení a co nejlépe zhodnotí jejich peníze,“ uvádí Martin Svoboda. Z první etapy zbývá posledních devět volných bytů, ze druhé etapy je prodáno již 15 % bytů.

Šetrná výstavba, zdravé bydlení

JRD staví své projekty s ohledem na životní prostředí a zdraví jejich budoucích majitelů. Domy v projektu Ecocity Malešice jsou stavěny v energetické třídě A a svými parametry se řadí mezi tzv. pasivní budovy.

Pro majitele bytů to znamená snížení nákladů na provoz bytu a zdravé vnitřní prostředí. Pasivní budovy efektivně využívají moderní technologie a díky tomu spotřebují mnohem méně drahých energií a také méně zatěžují životní prostředí. Současně dokážou pomocí řízeného systému větrání přivádět do interiéru čerstvý vzduch, který blahodárně působí na lidský organismus.

Systém větrání je navíc vybaven prachovými filtry, které zabrání vniknutí nečistot a prachu dovnitř bytu. Zejména alergikům a astmatikům se v takovém prostředí dobře dýchá.

V nedostatečně větraném prostředí hrozí možnost vzniku plísní a vzniká zde vysoká koncentrace oxidu uhličitého, na které lidské tělo reaguje např. únavou, bolestí hlavy, pálením očí a neschopností se soustředit.

Nové bydlení přírodě na dosah

Energeticky pasivní projekt Ecocity Malešice je situován do klidné lokality mezi Malešický les a nově revitalizovaný Malešický park. Množství zeleně ještě zvýší dva nové parky, které JRD vybuduje mezi jednotlivými bytovými domy. Ty nabídnou například dětská hřiště, kopec pro bobování s letní tubusovou skluzavkou, altán, hřiště pro cvrnkání kuliček a hřiště pro petanque, stojany na kola i speciální cyklomyčky.

Soukromou oázu klidu pak poskytnou terasy a předzahrádky. Malešice nabízí kromě bohaté občanské vybavenosti také dostatek možností pro aktivní odpočinek. Nedaleko je sportovní centrum Hector.

Dobrou dostupnost do centra Prahy zajišťují linky MHD přímo z nedaleké zastávky autobusů a také autem je vše na dosah. Parkovací místa jsou skryta v podzemní garáži, aby automobilová doprava co nejméně zasahovala do areálu a obyvatele nerušila.

Tisková zpráva Crest Communications, a.s.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!