Odkazy

verze pro tisk

Úklid firmy: jaké výhody nabízí úklid od úklidových firem

4. srpen 2015

Úklid je běžnou součástí života každého z nás. Z domácnosti každý víme, kolik takový pečlivý úklid zabere času. Stejné to je samozřejmě i v práci, kde je úklid kanceláří, chodby, haly, provozovny i venkovního prostranství nezbytný. Jak úklid zajistit?

Interní nebo externí úklid

Vždy máte dvě možnosti. Úklid můžete zajistit vlastními pracovníky nebo externě. V případě vlastních pracovníků je nutné počítat s pravidelnou mzdou a dalšími zaměstnackými benefity. Pokud vaše uklízečka odjede v létě na 14 dní na dovolenou, kdo bude uklízet? Co když onemocní? Jak vyřešíte případné uklízení i venkovních prostor nebo sekání trávy, dokážete na to najmout pouze jednoho zaměstnance?

Otázek je mnoho a nabízí se tedy popřemýšlet, zda není výhodnější úklid zadat externí firmě. Rozsah úklidu lze snadno měnit, navíc jej máte vždy zajištěn. Externí firma navíc musí obstát v konkurenci a nedovolí si úklid firmy odfláknout. Jednoduše byste ji vyměnily, což u zaměstnance tak snadné není.

Jedna úklidová společnost na vše

Výhodou externí firmy je také vyšší počet zaměstnanců s potřebnými nástroji. Vám opět odpadne údržba sekačky, nákupy čistících prostředků a samozřejmě také nástrojů na úklid. Firemní úklid by vás tak mohl přijít velmi draho, zapomenout totiž nesmíme nejen na mzdu, ale také na pořizovací a udržovací náklady zařízeních (od rukavic, smetáků až po sekačky a další).

Externí firmy jsou vybavené, navíc vám nabídnou vše od úklidu kanceláře, přes výškové (horolezecké) mytí oken až po starost o zahradu a venkovní prostory.

Z firem do domácností

Není to jen o korporátním úklidu. Firemní úklid je sice žádanější, ale i domácnosti mohou tyto služby nárokovat. Není na tom nic špatného, po náročném dni v práci nemáte náladu žehlit, vysávat nebo vytírat podlahy. Raději půjdete relaxovat sportem, do kina nebo do restaurace. Úklid již od 140 Kč za hodinu je rozhodně přijatelný i pro domácnosti.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!