Odkazy

verze pro tisk

Ukotvení konstrukce stavby pomocí zemních vrutů

16. březen 2012

Mnoho majitelů bytů vyjíždí ve volných dnech na chatu, kde si užívá pěkného počasí. K chatě neodmyslitelně patří také příjemné posezení v zahradním altánu či na pergole. Pakliže se v nejbližší době chystáte stavět novou pergolu, pak zapomeňte na její ukotvení starým, klasickým způsobem, kdy je nutné vykopat díry a namáhavě betonovat. Dnes je totiž pro ukotvení dřevostaveb využít zemní vruty, které jsou vyrobeny z kvalitní nerezavé pozinkované oceli.

Stabilní ukotvení konstrukce

Zemní vrut dokáže stavbu ukotvit opravdu dokonale. Pergola je pak velmi stabilní a nehrozí, že by nám po pár letech či při větším větru spadla jako domeček z karet. Zemní vruty mají kovaný hrot, který dokáže bez problémů prostoupit i velmi tvrdou zeminou. Stlačená zemina mezi závity vrutu pak zajistí dostatečně pevné usazení celého vrutu. Nespornou výhodou je to, že okamžitě po usazení vrutu je možné jej zatížit, zatímco při betonování bychom museli dlouho čekat. Ukotvení staveb pomocí zemních vrutů je tak daleko rychlejší a navíc i levnější.

Další využít zemních vrutů

Moderní zemní vruty se dají použít nejen na ukotvení konstrukcí zahradních staveb typu altán či pergola, běžně se začínají používat také při stavbě plotů či dětských hřišť na zahradu. Pakliže máte zájem se o zemních vrutech dozvědět více, pak navštivte webové stránky společnosti Vladeko - vladeko.cz. Zde je možné si zemní vruty také objednat.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

xNyshJylhkS

úterý, 23. květen 2017
05:41

Your article peetrcfly shows what I needed to know, thanks!


posted by: xNyshJylhkS (2q7e6to0dns(a)outlook.com) [Odpovědět]