Odkazy

verze pro tisk

Úspory v domácnosti může přinést levnější povinné ručení

31. leden 2012

Každá domácnost bude v letošním roce platit o několik procent více za energie. Kupříkladu elektřina na počátku roku zdražila v průměru o sedm procent, zvýšily se rovněž ceny plynu. I proto je dobré hledat možnosti, kde by se dalo ušetřit. A vzhledem k tomu, že většina rodin používá osobní automobil, za který je potřeba platit kromě stále dražšího benzínu také povinné ručení, je ideální možností provedení změny pojišťovny, u níž máme toto pojištění platit. Za povinné ručení se tímto způsobem dá ročně ušetřit až 9.000 Kč, jak vyplývá z různých průzkumů.

Ceny povinného ručení se liší v řádech tisíců korun

Pojištění vozidel je ze zákona povinné. Zatímco dříve byly ceny povinného ručení u všech pojišťoven víceméně stejné, dnes se jednotlivé nabídky mnohdy výrazně liší. Povinné ručení 2012 se tak skutečně může u pojišťoven lišit i v řádu tisíců korun za rok. Srovnání povinného ručení prostřednictvím různých online kalkulaček má tudíž smysl. Případná změna pojištění vozidel pak není nikterak složitým úkonem. Povinné ručení se dnes dá sjednat přímo po internetu.

Pomoci může i ČAP

Česká asociace pojišťoven, v níž jsou všechny významné pojišťovny u nás, může být při hledání vhodného povinného ručení také dobrým vodítkem. Spolu s provedením srovnání povinného ručení online si tak každý majitel osobního či užitkového vozidla může najít povinné ručení, které bude levné a nezatíží tak razantně rodinný rozpočet.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!