Odkazy

verze pro tisk

V ČR působí několik dodavatelů plynu

31. srpen 2011

Výdaje domácností v posledních letech několikrát výrazně stoupli. Bylo to zapříčiněno mimo jiné i růstem cen energií, zvláště pak elektřiny a plynu. Plyn se však dá do domácnosti přivádět i mnohem levněji nežli doteď. Na českém trhu totiž existuje vícero dodavatelů plynu, roste tak konkurence a boj o zákazníky, což je pro nás jen dobře, neboť ceny plynu nestoupají tak strmě vzhůru a navíc máme možnost změnit dodavatele plynu v případě, že s tím současným nejsme spokojeni.

Dodavatelé plynu svádějí boj o zákazníky

Přehled dodavatelů plynu, kteří působí na území České republiky, lze najít například na internetovém portále dodavateleplynu.cz. Zde si také můžete jednoduše vyplněním svojí roční spotřeby a dalších základních údajů zjistit, zda nebude přeci jen výhodnější svého současného dodavatele plynu vyměnit za jiného, levnějšího. Takováto změna může ročně přinést úspory až ve výši několika tisíc korun pro každou domácnost, která plyn používá pro vytápění a vaření.

Přehled dodavatelů plynu

Mezi nejznámější dodavatele plynu v České republice v současnosti patří ČEZ, RWE plyn a E.ON Energie. Jsou zde však i mnozí další dodavatelé plynu, někteří z nich působí v rámci celé ČR, jiní dodávají plyn do domácností jen v určitých lokalitách a regionech. Z regionálních dodavatelů plynu uveďme kupříkladu tyto: Jihomoravská plynárenská, Pražská plynárenská či Severomoravská plynárenská.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!