Odkazy

verze pro tisk

Veřejná dražba nemovitostí

21. květen 2012

Dražba je jednou z forem prodeje určitého věci. Dnes se však stále více začínají pořádat také veřejné dražby nemovitostí, kdy si zájemci mohou pořídit byt, dům či další objekty nebo pozemky. Princip veřejné dražby nemovitostí je poměrně jednoduchý.

Dražba nemovitostí je rychlá a pohodlná

Nejprve se podívejme na to, proč vlastně dražby nemovitostí existují. Lidé, kteří chtějí prodat majetek, mají v současné době vlastně tři možnosti. Buď si sami seženou kupce ( například prostřednictvím inzerátů), nebo se svěří do péče realitní kanceláře. Třetím způsobem je právě získání nemovitosti veřejnou dražbou. Ta si získává oblibu především proto, že na rozdíl od prodeje přes realitní kancelář není potřeba platit provize, které u RK obvykle dosahují 3-5% z kupní ceny nemovitosti. Dále je podstatné také to, že nemovitosti se tímto způsobem dají prodat za reálnou cenu. Prodejce má poměrně snadnou cestu k rychlému prodeji, zájemce naopak může snadno a rychle získat nový pozemek či objekt, za který navíc často platí podstatně menší obnos peněz nežli v případě, že by nemovitost pořizoval přes realitní kancelář.

Doporučujeme:

Dražby nemovitostí Brno

Průběh dražby

Veřejné dražby nemovitostí se může zúčastnit kdokoliv, kdo složí finanční jistotu. A nutno říci, že zájem o tyto dražby rychle roste. Dnes se konají prakticky v každém větším městě. Před samotnou dražbou mají zájemci možnost si detailně prohlédnout nemovitost, o kterou mají zájem. Součástí dražební vyhlášky je navíc podrobný popis objektu či pozemku, což u ostatních způsobů prodeje nebývá až takovým zvykem. Dražba pak probíhá tak, že licitátor vyvolá základní cenu, kterou pak zájemci navyšují. V momentě, kdy není ani na třetí vyzvání licitátora nabídka již zvýšena, je prodej nemovitosti ukončen a vyhrává ten, kdo dal poslední, tedy nejvyšší nabídku. Ten se pak prakticky okamžitě stává novým vlastníkem nemovitosti.

Prodej dlužníkovy nemovitosti

Veřejné dražby nemovitostí mohou někdy být velmi dobrým nástrojem v případě, že dosavadní vlastník nemovitosti má závazky, které jistil nemovitostí a tyto závazky není schopen splácet. Věřitel, který se tak chce dostat zpět ke svým penězům, využije veřejné dražby k zhodnocení a prodeji nemovitosti, kterou mu dlužník ručil.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!