Odkazy

verze pro tisk

Vysoká cena plynu? Najděte si dodavatele, který vám zajistí levný plyn

14. září 2013

Cena plynu za m3 se v českých domácnostech může poměrně výrazně lišit. Jde nejen o to, jakou roční spotřebu máte, ale hlavně se na tom podílí také volba dodavatele. Pokud jste věrni společnosti, která zdaleka nenabízí ty nejvýhodnější podmínky, může pro vás být cena plynu za m3 vyšší, než jakou za plyn platí třeba vaši sousedé.

Jak na levný plyn?

Co se s takovouto situací dá dělat. Především je pro vás dobrou zprávou to, že cenu plynu můžete sami ovlivnit. A to tím, že si na základě porovnání cen zjistíte, který dodavatel plynu vám může nabídnout levnější služby.

Levný plyn získáte jedině tak, že si aktivně vyberete dodavatele, který má lepší ceny nežli společnost, s níž máte smlouvu nyní.

Není třeba se bát toho, že byste za změnu platili, díky novele zákona z roku 2007 je dnes změna dodavatele plynu i elektřiny bezplatná.

Při změně dodavatele plynu buďte obezřetní

Ve snaze získat dodávky levného plynu se mnozí majitelé domácností vrhají na nabídky, které jsou na první pohled lákavé. Ne vždy je tomu ale tak i ve skutečnosti.

Proto je vhodné si před samotnou změnou dodavatele provést porovnání cen plynu. Jedině tak zjistíte, zda je vám ta či ona společnost skutečně schopna dodat levný plyn, nebo bude změna je kosmetická a na snížení vašich nákladů nebude mít prakticky žádný vliv.

K levnějšímu plynu pomáhá srovnání cen online

Pozitivní je, že změnu dodavatele lze dnes provést velmi snadno přes internet. Nemusíte tak složitě rušit stávající smlouvu a běhat na pobočku nového dodavatele. Vše vyřídíte online, včetně zrušení smlouvy a podpisu nového kontraktu.

Průměrná cena plynu za m3 je v současné době kolem 17 Kč. Kolik za m3 platíte vy? Proveďte si srovnání na kalkulačce plynu a zjistěte si, zda nemůžete získat ještě levnější dodávky plynu. Každá ušetřená koruna se vám jistě bude hodit.

-kre-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!