Odkazy

verze pro tisk

Vytvořte si na zahradě před domem vlastní jezírko

19. červen 2012

Přemýšlíte o tom, jak vylepšit vzhled vaší zahrady tak, aby byla ještě krásnějším a příjemnějším místem, kde byste mohli trávit veškerý volný čas? Pak se zamyslete, zda by se nenašel kousek prostoru pro vybudování zahradního jezírka.

Oživení zahrady

Zahradní jezírka dokáží velmi zatraktivnit prostor zahrady před domem. Zahrada rázem ožije, přítomnost vody na ni přiláká různé ptactvo a hmyz, které do přírody rozhodně patří. Lidé jsou občas mrzutí, když jim na zahradě poletují či pozpěvují ptáci, což je však s podivem, vždyť právě živočichové na zahradě v nás mohou vyvolávat pocit, že se nejedná o nějaký „mrtvý“ prostor. Určitě není ideální, když je zahrada plná betonových zídek a různých umělých předmětů, čím více přirozeněji vypadá, tím lépe. A právě zahradní jezírko může k oné přirozenosti zahrady přispět.

Jezírko se dá využít i ke koupání

Je jasné, že zahradní jezírko je umělým zásahem do zahrady. Lze jej však vytvořit tak, že na první pohled působí dojmem, že se zde nachází odnepaměti. Záleží jen na kvalitě provedení a také na samotném majiteli, jak k jezírku přistoupí. Někdo využívá zahradní jezírko spíše jako náhražku za bazén, v tomto případě lze mluvit spíše o koupacím jezírku. Jakmile však do jezírka dáme lekníny či jiné vodní rostliny, jeho kraje zpevníme kameny a provedeme další drobné úpravy, rázem takové zahradní jezírko vypadá skutečně naprosto přirozeně, jako kdybychom se ocitli někde u jezírka v lese.

Přítomnost vody uklidňuje

Pobyt u jezírka na vlastní zahradě je velmi příjemný. Už jen krátké setrvání u vodní plochy dokáže člověka dokonale uklidnit, což v dnešní době potřebuje stále více lidí. V jezírku si navíc během letních veder můžeme zchladit nohy, nebo se v něm přímo vykoupat, pakliže má dostatečné rozměry. Zahradní jezírka jsou zkrátka výtvorem, který se do tohoto prostoru zcela jistě hodí.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

w98tpFEcc

úterý, 23. květen 2017
05:04

I always look put toeghter, I have a certain style, and I always take pride in my apperance and look good no matter what. I have learned to stop caring so much about what other people think of me, and this has helped me grow as a person. Great question!


posted by: w98tpFEcc (tjvedjxu0(a)outlook.com) [Odpovědět]