Odkazy

verze pro tisk

Využití kogeneračních jednotek se Stirlingovým motorem v domácnosti

24. červen 2012

Majitelé rodinných domů, bytových domů, ubytovacích a restauračních zařízení, firmy, kanceláře a další mohou využívat moderních technologií, které jim zajistí levné a účinné vytápění jejich objektů. Jednou z možností je využití takzvaných kogeneračních jednotek, které při svém provozu produkují teplo, jež se dá využít k vyhřátí místností či k ohřevu užitkové vody. Zároveň však při tomto procesu dochází také k produkování elektrické energie, která se dá rovněž využít pro domácí potřeby. Kogenerační jednotka tak vlastně funguje i jako jakási malá domácí elektrárna.

Efektivní je využití kogenerační jednotky se Stirlingovým motorem. Jde o motor, který má externí spalování. Oproti klasickým pístovým motorům tento motor produkuje mnohem méně emisí, které znečišťují životní prostředí.

Vysoká účinnost, minimální hlučnost

Kogenerační jednotky se Stirlingovým motorem mají kromě malého množství emisí i další přednosti. Tato technologie má vysokou účinnost, která v maximálních hodnotách dosahuje až 107%. Jednotky se dají velmi snadno napojit na síť. Při výrobě tepla a elektřiny dochází jen k minimálnímu zatěžování životního prostředí a není třeba se obávat ani příliš velké hlučnosti, kogenerační jednotka se Stirlingovým motorem je přibližně stejně hlučná jako spousta běžných domácích spotřebičů. Kogenerační jednotky, které pracují na bázi Stirlingova motoru, jsou navíc velmi bezpečné. Velkou výhodou jsou i minimální provozní a případně i servisní náklady, jednotky fungují velmi spolehlivě, celá technologie je dostatečně ověřena.

Domácnost není závislá na centrálních dodávkách energií

Využití kogeneračních jednotek se Stirlingovým motorem má zásadní výhodu. Nejenže dokáží účinně a levně vytápět prostory a ohřívat užitkovou vodu, ale zároveň fungují také jako domácí výrobny elektrické energie. Dům, který tuto technologii používá, je tak do značné míry nezávislý na centrálních dodávkách energií.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!