Odkazy

verze pro tisk

Zahradní jezírko: vynikající alternativa ke klasickému bazénu

22. říjen 2012

Přemýšlíte o tom, že byste si na zahradě postavili bazén, v němž byste se mohli koupat? Mám pro vás mnohem lepší radu, vytvořte si raději zahradní jezírko. V něm si budete moci užívat vodních radovánek stejně jako v bazénu, díky jezírku vám ale na zahradě vznikne mnohem příjemnější a přirozenější místo, kde budete moci během volných chvil relaxovat.

Zahradní jezírko působí přirozeněji nežli bazén

Zahradní jezírka jsou skvělou alternativou ke klasickým venkovním bazénům. Zatímco bazén nepůsobí na zahradě příliš pěkným dojmem a při pobytu u něj rozhodně nemáte pocit, že byste byli v přírodě, zahradní jezírka jsou prvkem, který může působit přesně opačně. Umělé zahradní jezírko lze vytvořit tak, aby měl člověk pocit, že jezírko je součástí zahrady odjakživa.

Zahradní jezírka a kvalita vody

Mnozí lidé volí klasický bazén před zahradním jezírkem kvůli pocitu, že v zahradním jezírku nebude tak kvalitní voda jako v bazénu. To je však jen předsudek. Kvalitně vystavěné zahradní jezírko může mít průzračně čistou vodu, a to dokonce bez použití chemických přípravků, které se aplikují k údržbě čistoty vody v bazénech. Je pouze zapotřebí v jezírku používat moderní technologie, které zajistí biologické čištění vody. Přirozenou cestou se tak dosáhne toho, že voda v jezírku bude bez větších nečistot a kalů.

Zahradní jezírka lze vytvořit v různých velikostech a tvarech. Máte-li dostatečně prostornou zahradu, nebojte se ji osvěžit vodní plochou v podobě zahradního jezírka. To lze dále obohatit o různé potůčky, vodopády či fontány. Prostor vaší zahrady tak bude působit mnohem útulněji nežli v případě, že byste do ní vykopali jámu a postavili zde betonový zahradní bazén. Ve chvíli, kdy do okolí jezírka vysadíte okrasné rostliny, vytvoříte skutečně jedinečné místo, kde budete rádi trávit svůj volný čas.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Vq1GcwQK

neděle, 7. srpen 2016
23:08

People noamrlly pay me for this and you are giving it away!


posted by: Vq1GcwQK (z8uwhqte(a)outlook.com) [Odpovědět]