Odkazy

verze pro tisk

Zahradní traktor: Velký pomocník pro jarní údržbu trávy

30. březen 2014

Na jaře věnujte zvýšenou péči trávníku na zahradě. Vzhledem k tomu, že zima na něm určitě zanechala nějaké stopy, je potřeba jej oživit tak, aby se během pár týdnů opět zelenal jako vloni. Kromě kvalitního hnojení je rozhodně vhodné provést mulčování trávníku, samozřejmostí je pak pravidelné sekání trávy. Nedřete se ale zbytečně s ruční sekačkou nebo dokonce kosou, pořiďte si raději malý zahradní traktůrek.

Netrapte se na zahradě s ruční sekačkou

Zahradní traktory jsou skvělým pomocníkem nejen pro profesionální zahradníky, využít se dají i pro zahrady u rodinných domů. Jsou daleko výkonnější nežli sekačky trávy, navíc se s nimi nijak nenadřete.

Dá se dokonce říci, že traktory na sekání trávy dělají z této jinak trochu nudné činnosti zábavu, která nadchne nejednoho majitele. Nezřídka kdy se stává, že se jednotliví členové domácnosti doslova perou o to, kdo o víkendu zasedne do traktůrku a bude se prohánět po trávníku.

Na co si dát pozor při výběru traktoru na sekání trávy

Sekání trávy pomocí zahradního traktoru je velmi snadnou činností. Stačí jen mít k dispozici dostatečně výkonný stroj, který bude vhodný vzhledem k terénu. Traktory na sekání trávy je nutné vybírat mimo jiného dle velikosti pozemku, který budou obhospodařovat.

Kam s traktůrkem, když jej nepoužíváte

Zahradní traktůrek samozřejmě využijete nejen na jaře, ale prakticky po celý rok, snad vyjma zimy, kdy na trávníku leží sněhová pokrývka. Pokud si traktůrek pořídíte, nezapomeňte na jeho pravidelnou údržbu a také dobré uskladnění ve chvíli, kdy jej nepoužíváte.

Ideálním prostorem je garáž, zahradní traktůrky se ale dají dobře uskladnit také v zahradních domcích a kůlnách. Důležité je, aby zaparkovaný traktor nepřišel do styku s vodou. Přestože jsou moderní zahradní traktory vyráběny z vysoce odolných materiálů, které mají antikorozní úpravu, dlouhodobý kontakt s vodou by jim mohl uškodit. Na to vždy pamatujte.

Komerční sdělení

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!