Odkazy

verze pro tisk

Babské rady na bělení záclon

23. listopad 2014

Máte doma kuřáka, který si rád zapálí cigaretu uvnitř bytu? Pak určitě řešíte problém se zakouřenými zažloutlými záclonami. Přinášíme vám několik babských rad, jak snadno a účinně provést bělení záclon tak, aby se opět zaskvěly čistotou.

Sůl a jedlá soda

Nejznámější trik spočívá v použití sody se solí. Napusťte si do vany horkou vodu. Na jednu záclonu do vody přidejte zhruba 5 lžic jedlé sody a stejné množství soli. V této lázni ji pak ponechte několik hodin. Nejlepší je, pokud ji v ní necháte přes noc, ráno pak záclonu vložíte do pračky a vyperete obvyklým způsobem, tedy v programu s teplotou do 40 stupňů Celsia a s nízkými otáčkami.

Peroxid vodíku

Další babská rada spočívá ve využití peroxidu vodíku, který máte doma v lékárničce. Přidáte jej do praní. Na jednu záclonu postačí malá lahvička.

Ocet

Namísto soli vyzkoušejte také ocet, který má při bělení záclon podobné účinky. Přidává se však do hlavního praní.

Fialková tinktura

Naše babičky využívaly také fialky. V dnešní době stačí zajít do lékárny, kde pořídíte fialkovou tinkturu, která se běžně používá na léčbu aftů. Při praní postačí přidat několik kapek této tinktury a záclony se dokonale vyčistí. Dejte si ale pozor na to, abyste to s množstvím tinktury příliš nepřehnali.

Všechny tyto rady jsou vhodné hlavně pro klasické střihy záclon. Použít se však dají také například pro moderní provázkové záclony, případně voály. Vždy je však dobré se informovat, jakým způsobem se jednotlivé druhy záclon perou, případně zda je možné je po vyprání také žehlit či nikoliv. Zabráníte tak jejich potrhání.

A když už ani babské rady nepomohou, nezbude vám nic jiného, než si koupit nové záclony. Levné záclony v mnoha dekorech vám nabízí obchod Dante. Vybrat si můžete záclony do kuchyně, obývacího pokoje, ložnice, předsíně i dalších místností ve vaší domácnosti.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!