Odkazy

verze pro tisk

Chcete změnit interiér? Pořiďte si moderní závěsy

21. březen 2011

Okna jsou srdcem vašeho domu. Ráno vás jimi pošimrají sluneční paprsky, v noci pozorujete měsíc. Máte na svých oknech maximálně žaluzie, aby vám zvídaví kolemjdoucí neviděli do talíře? A není to škoda? Vždyť když svá okna opatříte moderními závěsy, které jsou nejen praktické, ale i líbivé, bude se vám bydlet zase o něco útulněji.

Moderních závěsů je celá řada

Tatam jsou časy, kdy jediným doplňkem oken byla klasická škrobená záclona, nebo tlustý těžký závěs. Doba pokročila a dnes je na trhu k dispozici nepřeberné množství druhů moderních závěsů. Vybírat můžete z nejrůznějších druhů látek, designů, ale i provedení. Výběr závěsu nepodceňujte, snažte se ho vzhledově sladit například s kobercem, pohovkou, nebo barvou stěn. Moderní závěsy mají tu schopnost změnit vzhled interiéru a dodat mu na kráse.

Moderní panelové závěsy

Moderní panelové závěsy (nazývané jako japonské stěny) jsou velmi užitečné. Díky posuvným panelům si jednoduše zastíníte pouze část, kterou potřebujete. Hodí se zejména na zastínění velkých ploch. Panelové závěsy mohou také sloužit k předělení místnosti. Vašemu interiéru dodají na elegantnosti. Na trhu jsou i moderní panelové závěsy japonského stylu, vyrobené z lehkého materiálu, jež je podobný papíru.

Římské rolety

Římské rolety se staly hitem, a jsou čím dál víc žádané. Na rozdíl od rolet se látka skládá ve vodorovných horizontálních záhybech, které jsou od sebe vzdálené asi dvacet až třicet centimetrů. Římské rolety můžete mít téměř z jakékoli látky, ale i bambusu. Jejich předností je snadná údržba – ruční praní při teplotě 30 stupňů je běžné.

Látka je ke konstrukci přidělána pomocí suchého zipu. Římské rolety jsou snadno ovladatelné pomocí řetízku nebo provázků. Hodí se do většiny místností v bytě či domě, ale často také bývají součástí interiérů kaváren či restaurací. Na okně působí lehce, svěže, ale přesto jsou dominantou místností.

Moderní korálkové závěsy

Moderní korálkové závěsy mají svůj původ v Asii. Nejčastěji se používají místo dveří, nebo k rozdělení místnosti. Vybírat můžete z korálků dřevěných, přírodních, exotických, i skleněných. Účel moderních korálkových závěsů je však spíše dekorativní, neochrání nás od hluků či světla zvenčí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!