Odkazy

verze pro tisk

Jak vybrat metrové záclony do obýváku?

30. listopad 2013

Výběr záclon do obývacího pokoje se řídí určitými pravidly. Především je potřeba zvážit, jakou velikost záclony musejí mít, aby nebyly příliš krátké, nebo naopak zbytečně nepřesahovaly a nebyly tak po zavěšení nahuštěné. Kromě kusových záclon se v obchodech dají pořídit také metrové záclony, u nichž si předem řeknete, jak mají být dlouhé.

Rozdíl mezi kusovou a metrovou záclonou

Zatímco kusové záclony, které si pořídíte v obchodě, jsou ihned připraveny k zavěšení do okna, u metrové záclony si nejprve zjistíte, jakou velikost požadujete. Poté vám ji obchodník ustřihne dle vašeho přání.

Správná délka záclony

Při výběru metrové záclony do obýváku berte v potaz řasení.

Pokud chcete mít záclonu hodně řasenou, bude samozřejmě celková délka o poznání delší, nežli je samotná délka okna.

Běžně se záclony do obýváku řasí dvakrát, někdy pak i méně. Znamená to, že pokud je délka vašeho okna v obývacím pokoji 2 metry, pořizovaná metrová záclona pak bude mít délku dvojnásobnou, tedy 4 metry.

Obšití a řasící pásky

Výhodou je, že při výběru metrové záclony si můžete nechat udělat také jejich obšití. Obšité kraje působí celkem efektně. Stejně tak lze na metrovou záclonu hned při nákupu našít řasící pásky, které mají rovněž ozdobný účel.

Kromě délky a zakončení musíte při výběru metrové záclony počítat také se způsobem jejich uchycení. Nejčastěji se používají tyto způsoby uchycení záclon:

  • Na kroužky
  • Přímo na tyč
  • Na narážecí kroužky

Každou záclonu je tak nutné upravit v jejich horní části podle toho, jaký typ uchycení u okna v obýváku zvolíte.

Metrové záclony vyjdou mnohdy levněji nežli kusové záclony. Navíc mají tu výhodu, že vám přesně padnou do okna v momentě, kdy si před jejich nákupem provedete potřebné naměření a víte tak, jak mají být dlouhé.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1.75 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Seart.cz

středa, 19. únor 2014
08:30

Moc pěkný článek. Jen bych doplnil, že záclony je třeba vybrat i podle garnýže. Například hlinikové garnýže působí velice moderním dojmem a proto by u ní měl být i trochu netradiční vzorek.


posted by: Seart.cz (majklm2(a)seznam.cz) [Odpovědět]