Odkazy

verze pro tisk

Jak vybrat povlečení do dětského pokoje?

9. říjen 2013

Máte-li doma děti, pak jim jistě chcete udělat z jejich pokoje hezké a útulné místo, kde si budou moci hrát, ale kde také budou každý večer usínat. K tomu je zapotřebí vybrat vhodnou postel. A k ní také vhodné povlečení. Jaké jsou aktuální trendy, kterými je třeba se řídit při výběru povlečení do dětského pokoje?

Správné rozměry dětského povlečení

Jak vybrat povlečení pro děti? Především je nutné vybrat takové povlečení, které bude rozměry odpovídat velikosti dětské postele.

Není ideální, pokud dítě spí v příliš malé posteli. Totéž platí také pro samotné povlečení.

Povlečení do dětského pokoje musí perfektně padnout na celou délku a šířku postele, stejně jako na deku a polštář. Vybírejte jej tedy tak, že si nejprve naměříte rozměry polštáře, deky a matrace či postele.

Klasické rozměry povlečení pro dětské postele jsou u přikrývky 90x130 centimetrů, u polštáře pak 40x60 centimetrů. Tyto rozměry však samozřejmě nejsou kategoricky dány.

Materiály povlečení do dětského pokoje

Při výběru dětského povlečení na postele a přikrývky je dále vhodné brát v potaz také fakt, že jej bude nutné častěji prát.

Proto vybírejte takové materiály, které se dají snadno vyprat v pračce. Vhodné je jak klasické bavlněné povlečení, dále pak krepové a flanelové, které navíc výborně hřeje.

Motivy povlečení

Ložní povlečení pro kluky a holky můžete v neposlední řadě vybrat i podle jejich designu.

Každé dítě jistě mnohem lépe usne pod dekou, na níž bude pěkný potisk, například různých zvířátek či pohádkových postaviček, pěkné je také květinové povlečení. V tomto směru je dnes na výběr opravdu mnoho variant.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!