Odkazy

verze pro tisk

Jak vybrat vhodné ložní povlečení

13. květen 2013

Ložní povlečení hraje významnou roli, přispívá k našemu pohodlí během spánku. Záleží ale na tom, aby povlečení do postele bylo skutečně kvalitní. O tom, jak vhodným způsobem vybrat ložní povlečení do postele, budou následující řádky.

Ložní povlečení je důležité ź hlediska našeho pohodlí v posteli, ale používá se samozřejmě i z hygienických důvodů. Pakliže bychom jej v posteli neměli, povrch postele by se rychle zašpinil, zvýšil by se zde výskyt různých roztočů. To vše by rozhodně nepřispělo ke kvalitě spánku a našemu zdraví.

Výběr dle materiálu

V první řadě si při nákupu ložního povlečení dejte pozor na to, aby bylo vyrobeno ze skutečně kvalitních materiálů. Vyvarujte se jeho nákupu u stánků na tržnicích, kde není jistota, odkud zboží pochází a jakým způsobem či z jakých materiálů bylo vyrobeno. Každý výrobek, tedy i povlečení na postele, musí mít jasně udaný původ a složení tak, aby se předešlo případným potížím s alergiemi a jinými následky na zdraví. Nekvalitní materiál může rovněž způsobit rychlé opotřebení ložního prádla, které vám tak vydrží jen několik týdnů, po několikerém vyprání již bude naprosto nepoužitelné.

Pohodlí, které ložní povlečení nabízí

Při výběru ložního prádla se také informujte, jakým způsobem se dá prát. Ne každý materiál je vhodný jen tak vhodit do pračky. Některé materiály potřebují zvláštní péči.

Důležité je dbát na kvalitu materiálu i z hlediska jeho pružnosti a měkkosti. Obecně se dá říci, že čím měkčí a pružnější ložní povlečení bude, tím bude zaručeno vaše větší pohodlí během spánku.

Každému z vás může vyhovovat jiný druh materiálu. Je proto vhodné postupně vyzkoušet různé druhy ložního povlečení. Jedině tak přijdete na to, jaký materiál vám nejvíce vyhovuje.

Ložní povlečení je samozřejmě nutné pravidelně měnit. Z tohoto důvodu si rozhodně pořiďte více kusů tak, abyste nemuseli vždy nějakou dobu spát v posteli bez něj.

Správné rozměry a antialergenní vlastnosti

Při výběru povlečení do postele určitě myslete i na jeho vzhled. Už jen pocit, že ulehnete do postele s pěkným povlečením, které se vám líbí, je jistě příjemný. Kromě vzhledu však dbejte také na správnou volbu dle rozměrů. Jiné nároky jistě budou kladeny na dětské povlečení než na povlečení pro postele dospělého člověka.

Ideální je, pokud zvolíte antialegenní ložní povlečení. I v momentě, kdy netrpíte nějakými alergiemi, budete mít zajištěno, že se ve vaší posteli budete cítit opravdu komfortně.

Barevné sladění s prostorem ložnice

V neposlední řadě zvolte ložní prádlo také dle barev. Barvy hrají důležitou roli zejména z estetického hlediska. Je vhodné zvolit takové ložní povlečení, které barevně ladí se zbytkem ložnice. Ta tak bude působit daleko celistvějším dojmem.

Výběr dle ceny

Není překvapivé, že výběr ložního prádla se řídí také dle ceny. Zde je ale místě říci, že cena by neměla v každém případě hrát nejdůležitější roli. Levné ložní povlečení odkudsi z tržnice totiž s největší pravděpodobností bude velmi nekvalitní a v konečném důsledku se tak investice do něj nevyplatí.

A na závěr jeden tip na to, kde lze pořídit kvalitní a přitom cenově dostupné ložní povlečení. Najdete jej v eshopu domacipohoda.cz. Tento internetový obchod nabízí dětské povlečení i klasické ložní povlečení pro postele dospělých osob.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

TEzjPF6G

úterý, 23. květen 2017
05:55

What a pleasure to find someone who idfieneits the issues so clearly


posted by: TEzjPF6G (s5bs12ncq7(a)outlook.com) [Odpovědět]