Odkazy

verze pro tisk

Jaké vybrat dětské povlečení?

22. srpen 2014

Aby vaše děti měly v noci maximální pohodlí, je třeba jim pořídit nejen kvalitní a dostatečně prostornou postýlku, ale také vhodné peřiny a polštář. Ty je pak nutné povléknout do příjemného povlečení.

Povlečení pro nejmenší

Jaké povlečení pro děti je nejvhodnější? Krom jiného záleží na věku dítěte. Máte-li doma malá děcka, je nejlepší zvolit povlečení, které nemá knoflíky. Ty by se totiž mohly odtrhnout a miminko by je pak lehce spolklo. Proto doporučuji zvolit povlečení pro děti, které má zapínání na suchý zip, případně na klasický zip. Tyto druhy ložního povlečení naleznete v každém kvalitním obchodě, nabízí je i internetový obchod Dante.cz.

Výběr povlečení pro větší děti

U odrostlejších děcek už nehrozí riziko, že by polkla knoflíky. Zaměřte se tak pouze na kvalitu materiálů, z nichž je povlečení do postele vyrobeno. Děti mají rády maximální komfort. Povlečení také střídejte podle ročního období. V létě zvolte lehké a prodyšné materiály, jakými jsou například len či moderní mikrovlákno.

Povlečení z mikrovlákna je ostatně vhodné pro děti i z toho důvodu, že má antialergenní vlastnosti, snadno se čistí a je velmi příjemné na dotyk. Ne náhodou jej používá i spousta dospělých.

V zimě, kdy jsou chladné noci, pak zvolte spíše teplejší materiály. Krom klasické bavlny se může jednat o flanelové nebo krepové povlečení. Tyto materiály mají vysokou hřejivost. Samotné povlečení samozřejmě potřebný komfort neposkytne, je potřeba jej navléci na dostatečně hustou a teplou peřinu.

Dětské povlečení s obrázky

Povlečení pro děti lze dnes pořídit ve velmi atraktivních designech. Oblíbené je zejména povlečení s potiskem, který si můžete sami navrhnout, nebo zvolíte některý z hotových produktů. Internetový obchod dante.cz například nabízí povlečení s motivy Medvídka Pú, Pata a Mata nebo Bořka Stavitele. Větší děti si jistě rády vyberou samy, stačí je jen nechat nahlédnout do nabídky, ať si samy vyberou, co se jim líbí.

Internetový nákup bych ostatně u ložního povlečení doporučil. Naopak se vyhněte nákupu tohoto druhu zboží kdesi na vietnamských tržnicích, kde nemáte jistotu, že jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. V eshopu si naopak můžete zboží v klidu prohlédnout a dozvědět se jeho přesné složení. Kvalita povlečení by měla být co nejvyšší a zvlášť to platí pro povlečení pro děti, které mají citlivější pokožku.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!