Odkazy

verze pro tisk

Krbové nářadí: pomůcky pro práci u krbu

25. leden 2013

V mnoha moderních bytech a rodinných domech topí lidé krbem. Použití krbu je v dnešní době ekonomicky poměrně výhodné. Topíte-li dřevem, vyjde vás to levněji nežli topit zemním plynem nebo elektřinou. Krby jsou navíc také velmi elegantním prvkem, který obohatí každou místnost. Je však zapotřebí používat skutečně kvalitní a dostatečně účinné krby, které nebudou sloužit jen jako ozdoba interiéru, ale budou schopny skutečně dobře vytápět dané místnosti.

Krbové kleště či pohrabáče slouží k bezpečné manipulaci s krbem

Pakliže máte doma krb, jistě dobře víte, že manipulace s ním někdy může být dosti ošidná, člověk se může lehce spálit. Abyste zabránili podobným excesům, je vhodné používat náležité krbové nářadí, zejména krbové kleště a pohrabáč, s nimiž můžete manipulovat s hořícím dřívím v ohništi. Použití krbové nářadí je zcela zásadní pro vaši bezpečnost. Pokud si domů pořizujete nový krb, rozhodně proto nezapomeňte ani na nákup krbového nářadí. To se dá pořídit po jednotlivých kusech, praktičtější je však zvolit krbové nářadí v celé sadě.

Sada krbového nářadí se stojanem: velmi praktická záležitost

Každá sada obvykle obsahuje kromě krbových kleští a pohrabáče také lopatku a smeták na uklízení drobných nečistot nebo čištění vnitřku krbu. Sady krbového nářadí se běžně prodávají s praktickými a elegantními stojany, které lze jednoduše umístit vedle krbu, případně lze také zvolit variantu nástěnných stojanů, které si nainstalujete na zeď u krbu. Za praktické krbové nářadí lze také považovat nůše či koše na dříví.

Pakliže zrovna nepořizujete kompletní sadu krbového nářadí i se stojanem, můžete pro úschovu a odložení nářadí ke krbu použít klasické dřevěné či kovové poličky. Důležité je, aby tyto poličky byly dostatečně upevněné a zároveň byly vyrobené z kvalitních materiálů, které se nepoškodí častým kontaktem s krbovým nářadím.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!