Odkazy

verze pro tisk

Markýzy zakryjí celý prostor balkonu

21. srpen 2015

Patří k vašemu bytu balkon nebo lodžie a vy ji nemůžete využívat proto, že zde fakticky neustále pálí sluníčko? Pokud ano, měli byste uvažovat o efektivním zastřešení tohoto prostoru. Učinit tak můžete hned několika různými způsoby. Nejlevnější variantou je logicky pořízení slunečníku. Ten ale není nijak stabilní a hrozí to, že uletí. Ideální je tedy vsadit všechno na markýzy. Právě ty jsou totiž schopny zastínit v požadovaný čas celý prostor balkonu a vytvořit tam příjemné prostředí se vším všudy. Jaké markýzy si tedy vybrat a co je důležité při jejich výběru?

I obyčejné výsuvné markýzy vypadají skvěle

Nejekonomičtější variantou vysoce kvalitního zastínění jsou výsuvné markýzy. Ty se vyznačují existencí kvalitního kloubu a také potahovou látkou. V případě potřeby jsou vždy připraveny na zdi k tomu, aby mohly být rozevřeny. Postačí k tomu jednoduchý mechanismus ručního ovládání nebo elektromotor.

Luxusnější kazetové markýzy

Mnohem luxusnější a vzhledově dokonalejší variantu představují markýzy venkovní kazetové, které se schovávají v případě potřeby do kazety. Ta je umístěna přímo na zdi a jedná se v podstatě o jakýsi typ pouzdra, jež je dokonale designově vyladěno s okolím. U kazetových markýz je třeba se připravit na poněkud vyšší cenu, jelikož pořizovací náklady na tento mechanismus jsou poněkud vyšší. I přesto se ale vyplatí a vypadají perfektně.

Další aspekty výběru

Určitě je třeba dbát na výběr látky, jež je základem stínění u každé markýzy. Výborná je zejména markýzovina od známé firmy Recasenc. Dokáže bez větších problémů odolat slunečnímu svitu i střídání horka a chladnějšího počasí. Kazetové markýzy Praha dokážou nabídnout opravdu pestrý výběr vysoce kvalitních produktů. Vy sami si vyberete model podle svých představ, aby ladil s vaším exteriérem.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!