Odkazy

verze pro tisk

Pořizujeme kvalitní nové záclony do interiéru

12. únor 2011

Spousta lidí, když si jde koupit nové záclony, si říká: vezmeme ty nejlevnější, vždyť je to jedno, jsou to jenom záclony. Ale je faktem, že oči mnoha návštěv, které k Vám domů zavítají, spočinou jako na jedné z prvních věcí právě na závěsech a záclonách.

Není se čemu divit, vždyť právě tyto bytové doplňky jsou jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují celkový dojem z místnosti. A tak bychom výběru záclon a závěsů měli dávat přeci jen větší důraz. V posledních letech k tomu navíc máme daleko lepší podmínky než dříve.

Výrobci záclon a závěsů totiž dávají oproti době před dvaceti a více lety přednost kvalitě a moderním designům. Škála těchto produktů je tak díky tomu velmi pestrá - od barev, přes použitý materiál a po různé tvary a velikosti. Ne nadarmo se dnes těší mezi záclonami a závěsy velké oblibě například různé dekorační závěsy, japonské stěny či jiné varianty.

Moderní i účelné

Původní a stále nejvýznamnější smysl závěsů a záclon do oken je zřejmý. Mají za cíl ochránit místnosti před přílišným průchodem světla a tepla dovnitř. I v tomto případě máme na výběr. Lze si totiž vybrat různé druhy materiálů, které více či méně propouštějí sluneční svit. Také volba barvy tuto propustnost výrazně ovlivňuje.

Proto je vhodnější například v ložnicích či v místnostech na sluneční straně volit méně propustné materiály a tmavější barvy, naopak do místnosti, kde nám slunce tolik vadit nebude, například v kuchyni apod., si jistě nenecháme pořídit černý či tmavě modrý závěs, kvůli němuž bychom museli neustále svítit, nebo mít závěs odhrnutý, čímž bychom ale vlastně potlačili jeho základní funkci. Záclony do obýváku by zase měly být moderní, propustné a účelné.

Vybrat si správné záclony a závěsy, které by se hodily do Vašeho bytu, není tak jednoduchá záležitost, jak jste si možná doposud mysleli. Nicméně díky možnostem, které dnes nabízejí prodejci tohoto sortimentu budete mít po chvilce jasno. Vždy je dobré konzultovat s odborníky druh a barvu záclon a závěsů, pokud si nejste jisti tím, co by bylo nejvhodnější.

Za rozumné ceny lze pořídit krásné záclony a závěsy

Nezbývá, než se porozhlédnout doma po místnostech a promyslet si, zda by oknům neslušely více nové, modernější a pestřejší záclony, zda do ložnice nepořídit kvalitní závěs. Cenové relace moderních záclon a závěsů se není třeba obávat. I levnější varianty, které prodejci nabízejí, mohou vypadat krásně.

Uvidíte, že příští návštěva, která zhlédne nové záclony či závěs u Vašich oken, jistě bude závidět a také se rychle porozhlédne po novém a lepším zakrytí oken.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

MARIA

sobota, 30. březen 2013
19:46

KOLKO STOJI TA čIERNO BIELA ZACLONA PROSIM


posted by: MARIA (MarienkovaMajka(a)azet.sk) [Odpovědět]

lenka

úterý, 29. říjen 2013
13:17

dobry den, kde sa daju kupit tieto zaclony??


posted by: lenka (lenka-t(a)centrum.sk) [Odpovědět]

Maebee

pondělí, 2. leden 2012
16:32

Strasne se mi libi zaclona na obrazku...Uz par dni prohledavam internet,ale nemohu ji nikde sehnat.Poradi nekdo?
Dekuji


posted by: Maebee [Odpovědět]

INGRID

pondělí, 23. leden 2012
20:35

DOBRY VECER CHTELA BYCH SE ZEPTAT KOLIK BI ME STALI TY CERNO BILE ZAVESY PROSIM VAS NAPISTE MI DEKUJI


posted by: INGRID (JIMENA32(a)SEZNAM.CZ) [Odpovědět]