Odkazy

verze pro tisk

Povlečení do postele: Z jakých materiálů se vyrábí ložní povlečení

21. březen 2013

Aby peřina a polštář, které v posteli používáme, vydržely co nejdéle, je nutné pro něj vybrat také vhodné povlečení. To zajišťuje nejen delší životnost peřin, polštáře a také samotné matrace, ale poskytuje nám také větší pohodlí pro spánek a odpočinek. Ložní povlečení se dnes vyrábí z mnoha materiálů. Níže nastíním některé z nich.

Krepové povlečení

Velmi oblíbeným typem je krepové povlečení. Krep je látkou, která má charakteristický vzhled, na první pohled působí jaksi pomačkaně, což však nijak nesnižuje jeho kvalitu. Je naopak velmi příjemné na dotyk a také pohodlné. Ohromná výhoda tohoto typu povlečení spočívá v tom, že jej po vyprání nemusíte žehlit. Je rovněž vysoce prodyšné, což zajišťuje, že se v něm nemnoží bakterie, není náchylné na tvorbu plísní apod.

Bavlněné povlečení

Kromě krepového povlečení můžete v ložnici samozřejmě využít také klasické bavlněné povlečení. Důležité je, aby se pokud možno jednalo o stoprocentně přírodní bavlnu. Takovéto povlečení je vhodné i pro alergiky. Jeho vlastnosti jej předurčují k tomu, že vám poskytne maximální pohodlí. Stejně jako krepové povlečení je i bavlna mimořádně příjemná na dotyk, nedráždí lidskou pokožku. Samozřejmostí je pravidelné praní, neboť bavlněné povlečení se poměrně rychle zašpiní.

Satén a flanel

Jako alternativu lze zvolit i další druhy povlečení. Ti z vás, kteří mají rádi luxus, mohou zvolit kupříkladu saténové povlečení. To je dokonale jemné, dokáže výborně zahřát a navíc působí opravdu skvostným dojmem. Drobná nevýhoda spočívá v tom, že saténové povlečení je oproti výše uvedeným druhům dražší.

Pakliže chcete zvolit příjemný, avšak zároveň levný materiál, je dobrým řešením také flanelové povlečení. To vyniká svou měkkostí a také vynikajícími hřejivými účinky, díky čemuž je vhodné zejména v zimních měsících, kdy se člověk rád zachumlá do vyhřáté postele.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!