Odkazy

verze pro tisk

Předokenní rolety jsou krásným a užitečným doplňkem

3. duben 2011

Pomalu přichází teplé počasí a s ním i mnohdy nepříjemné pronikání slunečních paprsků do našeho domu. Zabýváte se právě otázkou, co vlastně dát do oken? Nechcete interiérové závěsy nebo rolety, protože se v nich drží prach? Nebo je máte, ale nestačí? Zkuste si zastínit okna zvenčí. K tomu slouží široká škála předokenních rolet a žaluzií.

Předokenní rolety pro každé okno

Nezáleží na tom, jestli právě stavíte novostavbu, nebo už několik let v domku bydlíte. Nevadí, pokud máte atypická okna, nebo chcete zastínit střešní okno. Venkovní rolety se vyrábějí v tolika variantách, že nebudete vědět, které si vybrat. Nejčastěji se používá jako materiál dřevo, hliník a novinkou jsou předokenní rolety látkové. Ovládat je můžete ručně, nebo pomocí dálkového ovládání.

Výhoda venkovních rolet není jen v nepropustnosti slunečních paprsků. Předokenní rolety navíc udržují v místnosti konstantní teplotu. Takže asi v horkém létě nebudete mít z bytu saunu. Také chrání před nepřízní počasí, jako je déšť a vítr.

Předokenní rolety dřevěné

Dřevo je bezpochyby nejkrásnějším materiálem, a výrobky z něho dokáží s interiérem i exteriérem udělat zázraky. Proto jsou i předokenní rolety ze dřeva velmi oblíbené. Jejich historie sahá až do 1. republiky. Krom výše uvedených výhod jsou také odolné proti větru. K jejich výrobě se nejčastěji používá sibiřská borovice. Ta je oproti našim dřevům mnohem pevnější, odolná vůči vnějším vlivům, a má mnohem delší životnost.

Předokenní rolety hliníkové

Dřevěné rolety jsou jistě krásně, ale ne do každé stavby se hodí. Navíc jejich pořizovací cena je vyšší. Často je proto dřevo nahrazováno hliníkem. Hliníkové předokenní rolety poskytují dostatečnou ochranu před sluncem, nepřízní počasí i hlukem. Přitom jsou pevné a velmi lehké. Hliníkové lamely se vyrábí v různém barevném provedení.

Obrovská výhoda hliníkových předokenních rolet je ta, že je skutečně můžete namontovat kamkoli. Do novostavby patří předokenní rolety pod omítku, které se montují současně s okny. Na již hotovou stavbu můžete použít předokenní rolety pro dodatečnou montáž. Montují se nejčastěji na rám okna. Jsou vyráběny na zakázku v přesných rozměrech.

Předokenní rolety látkové

Látkové venkovní rolety jsou spíše novinkou. Jsou vyráběny z teplovzdorné tkaniny, která má výborné izolační vlastnosti. Je opatřena ochrannou PVC vrstvou. Tyto rolety jsou částečně průhledné. Zastínit s nimi můžete i střešní okna. Vyrábí se v mnoha barvách. Dokonce si můžete nechat vyrobit látkovou roletu s vlastním potiskem.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!