Odkazy

verze pro tisk

Přikrývky a povlečení na postele

21. září 2013

Aby se vám v noci dobře spalo, je dobré mít postel povlečenou příjemným povlečením. Kvalitu spánku pak ovlivňuje také přikrývka. Jaké jsou parametry, které je potřeba zohlednit při výběru povlečení a přikrývky do postele?

Kvalita materiálu

Postelové povlečení a přikrývky musejí být vyrobeny z takových materiálů, které budou dostatečně příjemné na dotyk. Proto byste měli sáhnout spíše po jemných materiálech, ideálně přírodních. Dobrou volbou je bavlna, satén apod.

Antialergenní vlastnosti

Během pobytu v posteli přijde vaše pokožka do přímého kontaktu s povlečením a přikrývkou. Z tohoto důvodu je dobré si zjistit, zda vám daný materiál nemůže způsobit nějakou alergickou reakci. Lidé, kteří mají citlivější pokožku, by měli volit speciální antialergenní ložní povlečení a přikrývky.

Prodyšnost

Prodyšnost hraje při volbě přikrývek a postelového povlečení významnou roli. Pokud by nebyla dostatečná, mohlo by to přispět k množení bakterií, které by způsobily zdravotní problémy, vyrážky, alergické reakce atd.

Údržba

Při výběru povlečení a přikrývek rozhodně myslete také na složitost jejich údržby. Pokud bude materiál nevhodný k běžnému praní, přiděláte si zbytečné starosti. Povlečení je nutné poměrně často prát, jinak se v něm množí mikroby, roztoči a další havěť.

Výše uvedené body jsou jen základem. Našli bychom jich jistě mnohem více, což ostatně platí i pro mnohé jiné bytové doplňky do ložnice i dalších místností.

Pořiďte si kvalitní přikrývky zde. Zde pořídíte rovněž i postelové povlečení, vše v nejvyšší kvalitě.

Komerční sdělení

-lod-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!