Odkazy

verze pro tisk

Řasení záclony řasící páskou

25. září 2014

Chcete mít pravidelně řasené záclony, které si udržují svůj tvar? Pak je nejsnadnějším řešením použití takzvané řasící pásky.

Řasící pásky jsou někdy už přímo našity na záclony, které si pořídíte v obchodě. Pokud tomu tak není, dají se koupit zvlášť. Jejich našití pak probíhá tak, že je všijete na horní část záclony.

Řasení záclony řasící páskou se provádí z několika důvodů. Tím prvním je to, že tímto způsobem docílíte toho, že záclony budou pravidelně a nastálo zřaseny. Existují ovšem i pásky, které zajišťují nepravidelné řasení. I to může vypadat velmi efektivně. Kromě dekorativní funkce mají řasící pásky také funkci spojovací, kdy zajišťují vhodné spojení záclony se závěsnou tyčí či tunýlkem v garnýži.

Řasení je vhodné kupříkladu pro voálové záclony, ale i u jiných typů.

Elegantní řešení vhodné hlavně do reprezentativních prostor domácnosti

Záclony do bytu, které jsou opatřeny řasící páskou, mají obvykle honosnější vzhled. I proto jsou přeci jen o něco dražší nežli klasické záclony bez řasení. Je tudíž dobré si důkladně promyslet, kam je použijete.

Nejvíce se hodí jako záclony do obývacího pokoje, tedy místnosti, která je nejreprezentativnějším místem vaší domácnosti, protože zde vítáte případné hosty. Stejně tak se ale hodí také jako záclony do ložnice, kde je rovněž kladen velký důraz na design těchto doplňků. Naopak v kuchyni či například v koupelně jsou záclony s řasící páskou přeci jen zbytečnou záležitostí, zde zvolte raději klasiku.

Řasící pásky by rozhodně měly ladit s celkovým vzhledem a barvami záclony. Na to si dejte pozor především v okamžiku, kdy je na záclony našíváte sami pomocí šicího stroje.

Nový wave systém pro řasení záclon

A závěrem jedna zajímavost. Kromě řasících pásek je možné záclony a závěsy nařasit také moderním systémem, který se označuje jako wave systém. Tento novinkový způsob zajistí pravidelné vlnění záclon, a to až k jejich spodnímu konci. Nevznikají zde navíc žádné sklady, což je výhodou například i při případné údržbě a žehlení.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!