Odkazy

verze pro tisk

Rolety do oken: Vše o roletách jako stínících prvcích

27. prosinec 2013

Okna vašeho bytu mohou zdobit nejen záclony, ale také nejrůznější stínící prvky. Ty zabrání pronikání slunečních paprsků a zároveň se stanou velmi pěkným prvkem, který vylepší vzhled interiéru, případně i exteriéru vaší domácnosti. Nejpůsobivěji v tomto ohledu působí předokenní rolety, potažmo pak jejich interiérové varianty.

Rolety do oken bezpochyby patří. Mají nejen estetickou funkci, kdy pomohou z obyčejných oken udělat velmi příjemný kus interiéru. Jejich významnou funkcí je totiž také stínění. Jako stínící prvek jsou rolety do oken velmi efektivní. Platí to pro interiérové rolety i takzvané předokenní rolety, které se umisťují vně oken.

Vnitřní rolety do oken

Jak už jsem naznačil výše, máte možnost zvolit dvě varianty – vnitřní a předokenní rolety. Vnitřní rolety se instalují přímo do interiéru místnosti, a to buď přímo do oken (respektive na jejich rámy), nebo na zeď.

Vnitřní rolety jsou obzvláště vhodné do bytů, neboť se velmi snadno instalují a není přitom potřeba dělat žádné obtížné stavební úpravy v interiéru. Vnitřní rolety vydrží funkční po mnoho let, záleží samozřejmě na tom, z jakých materiálů jsou vyrobeny.

Nejoblíbenější jsou stále klasické látkové rolety, ovšem v dnešní době se vyrábějí například i z bambusu a jiných přírodních materiálů, nejlevnější jsou pak vyráběny v plastovém provedení. Ty však nelze příliš doporučit. Nejenže nevypadají tak pěkně, ale často u nich dochází k rychlému poškození.

Předokenní rolety

Předokenní rolety nejsou tak často vidět jako ty interiérové. Je ale pravdou, že kdo si je pořídí, je s nimi povětšinou nadmíru spokojen. Předokenní rolety se hodí hlavně pro rodinné domy, často jsou k vidění také u komerčních objektů.

V případě předokenních rolet jde o ještě výraznější efektní prvek. Pokud jsou vhodně zvoleny, dokážou velmi obohatit celkový vzhled objektu. Přitom jsou také účinnější nežli klasické interiérové rolety.

Při správném nastavení lamel propustí opravdu jen minimum slunečního záření a denního světla. Jsou použitelné po celý rok, nejen v létě, jak se mnozí majitelé nemovitostí mylně domnívají. V zimě totiž plní i zateplovací funkci, dokážou totiž snižovat tepelné ztráty objektu. Tím pádem vlastně přispívají i ke snižování nákladů, které majitelé vydají za vytápění.

Kvalita rolety hraje důležitou roli

Rolety vyrábí a prodává celkem dost firem. Kvalita je však mnohdy dosti rozdílná. Rozhodně doporučuji zvolit rolety, které se vyrábějí přímo v České republice.

Raději se vyhněte produktům, které jsou k nám dováženy z Polska či východních zemí, ty jsou totiž často nekvalitní. Mají nižší životnost a propouštějí také mnohem větší množství světla.

Pokud chcete dát nějaký tip, pak doporučuji zvolit rolety Plzeň, tedy rolety, které nabízí česká společnost Univers. Tato firma je specialistou na výrobu a prodej stínící techniky a vratových systémů.

Markýzy – zajímavý stínící prvek pro váš dům

Pokud již máte rolety v domě nainstalované, můžete se poohlédnout po jiných prvcích, které zvýší atraktivitu vašeho domova a přispějí k vyššímu pohodlí. Jako příklad uvedu markýzy Praha. Markýzy jsou prvkem, který výrazně obohatí terasu domu, zajistí příjemné posezení i v těch nejparnějších slunečních dnech.

Jedná se o velmi elegantní doplněk exteriéru domu, který se instaluje na verandy, terasy či předzahrádky.

Dají se použít nejen pro soukromé objekty, tedy rodinné domy, ale také například pro restaurace a kavárny, které mají vlastní předzahrádku. Díky nim si budou moci hosté v poklidu vychutnat své oblíbené nápoje, aniž by je otravovaly přímé sluneční paprsky.

Rolety do oken a venkovní markýzy jsou vynikajícími prvky, které lze jen a pouze doporučit každému majiteli domácnosti, který chce svůj domov zpestřit a zároveň docílit ideálních klimatických podmínek za každého počasí a každého ročního období.

Rolety - ceník

Rolety do oken nejsou nijak finančně náročné. Jejich pořízení vás vyjde na řádově několik tisíc korun, a to včetně instalace. Tu je možné si přímo objednat při koupi rolet, pokud se s montáží nechcete sami trápit, nebo zkrátka nevíte, jak se to dělá.

Už za pár dní mohou okna vašeho domova zdobit elegantní interiérové či předokenní rolety, které zároveň zlepší tepelnou pohodu v domácnosti. Tak neváhejte a pořiďte si je v kvalitním provedení u některé z českých firem, například u společnosti Univers.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Petr

středa, 4. leden 2017
12:37

Předokenní rolety jsou velmi praktické. Sám je mám na baráku již 5 let a neměnil bych je za nic. Klasické žaluzie nedokáží tak kvalitně stínit a v létě odrážet světlo, jako právě venkovní rolety. http://www.louver.cz/exteriery/venkovni-rolety/


posted by: Petr (petr.parik68(a)post.cz) [Odpovědět]