Odkazy

verze pro tisk

Tři tipy, jak správně vybrat prostěradlo do postele

23. září 2016

Důležitou součástí lůžka v každé ložnici je prostěradlo. Pokud se chcete skutečně pohodlně vyspat, je dobré si pořídit co nejkvalitnější povlečení. V dnešním článku se dozvíte, jak na to.

1. Pozor na velikost

Prostěradla si dnes mnozí z vás pořizují přes internet. To je sice velmi pohodlné, ale zároveň to může přinášet některá úskalí. Jedním z nich je volba špatné velikosti. Pokud si nejste jisti, jaké rozměry byste měli zvolit, raději si před nákupem přeměřte délku a šířku vaší postele. Vždy je dobré zvolit prostěradlo s o něco většími rozměry nežli jsou parametry lůžka.

V kvalitních obchodech vám nabídnou hned několik rozměrů pro každý typ prostěradla. Obvykle se prodávají v rozměrech od 90cmx200cm až po velikosti 200cmx220cm.

2. Vždy jedině kvalitní materiály

Zásadní roli při výběru povlečení hraje to, z jakého materiálu je vyrobené. Prim v této oblasti hrají hlavně froté prostěradla a také jersey prostěradla, případné klasická bavlněná. U prvních dvou zmiňovaných typů je velká výhoda v tom, že se nemusejí po vyprání vůbec žehlit, přesto jsou maximálně jemné a hebké. Jako hospodyně rozhodně oceníte i fakt, že například jersey prostěradla vydrží po mnoho let bez viditelnějšího opotřebení. Je to dáno samotným způsobem výroby, kdy se klade důraz na kvalitu přízní a jejich vysokou hustotu.

3. Pohodlí ovlivní také barvy

Při výběru povlečení nezapomínejte ani na barvy. Pro pohodlný spánek je důležité, abyste zvolili správnou barevnou variantu. Klasické bílé prostěradlo je v tomto směru dobrou volbou. Bílá barva je obecně poměrně neutrální. Nevýhodou však může být fakt, že se povlečení rychleji zašpiní a je nutné ho častěji měnit.

Špatnou volbou není ani pravý opak. Černé prostěradlo se sice na první pohled může zdát příliš agresivní, ale ve správné kombinaci s ostatním povlečením vypadá naopak velmi příjemně. Vyhněte se ale kombinaci příliš mnoha barev. V ložnici působí klidněji menší množství barev, které nejsou příliš pestré.

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!