Odkazy

verze pro tisk

Velikonoce jsou za dveřmi. Pojďte si vyrobit velikonoční dekorace

23. březen 2016

Velikonoce patří mezi první jarní svátky. Někdo je slaví více, někdo méně. Je to ale také ideální příležitost k tomu, vyzdobit si jarně svůj byt. Venku se vše zelená, příroda začíná ukazovat své veselejší barvy.

Velikonoční výzdoba nemusí se točit jen okolo vajec. A také za velikonoční výzdobu nemusíte utratit stovky. Spoustu dekorací si dokážete totiž udělat sami doma. Pojďme se podívat na nějaké tipy velikonočních dekorací, ať si můžete co nejdříve začít.

Velikonoční ozdoby

K Velikonocům neodmyslitelně patří jarní barvy, tedy žlutá a zelená. Na stole voní čokoládový beránek, v ošatce bochánek s rozinkami. V obchodech se to hemží různými figurkami a postavičkami kuřátek, zajíčků, slepiček a dalších.

Takovéhle ozdoby můžete vyrobit i doma, například z papíru. Stačí tvrdá čtvrtka, na kterou nakreslete zvířátko, obarvěte, a nechte uschnout. Postavičku poté vystřihněte, nalepte na špejli a ozdoba je na světě. Dekoraci můžete dát například do vázy a umístit na stůl, nebo přidat do květníku.

Vejce - nejen malovaná

Jako malé děti jsme před každými Velikonocemi nosily do školy vyfouknutá vejce, a ty pak různě malovaly. Zdobení kraslic k těmto svátkům samozřejmě neodmyslitelně patří. Technik malování a zdobení je celá řada. Ovšem vajíčka nemusíte jen malovat. V poslední době jsou čím dál více oblíbenější vejce dekorované háčkovaným nebo pleteným „oblečkem“. Také umělá vajíčka zdobená stuhami se v domácnostech často vyskytují. Výhodou je to, že je můžete použít i další rok.

Ozdobte květníky

Při pohledu na kvetoucí květiny se vám hned vylepší nálada. Ale co květníky? I ty můžete rozveselit. Pořiďte si patřičné barvy, a obarvěte je, nakreslete jarní motivy.

Na stole se budou dokonale vyjímat vyzdobené květníky. Naplňte je papírovou trávou, doplňte větvičkami, malovanými vajíčky, a žlutou nebo čokoládovou figurkou kuřátka, a další velikonoční dekorace je hotová. Velmi jarně také působí vázy plné jarních květin jako jsou například narcisy nebo petrklíče.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 7x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!