Odkazy

verze pro tisk

Výběr dveřní kliky: Materiály a typy kování

12. listopad 2013

Dveřní kliky hrají důležitou roli zejména u vchodových dveří, kde slouží jako bezpečnostní prvek. Zvláště v jejich případě je tak potřeba při jejich výběru dbát na to, aby byly kování a kliky bytelné a nešlo je snadno odmontovat, případně jinak odstranit.

Materiály

Dveřní kliky a kování se vyrábějí z různých materiálů. Zatímco jednoduché kování na posuvné dveře může být klidně vyrobeno z plastu či jiného méně odolného materiálu, v případě kování na vstupní dveře je plast naprosto nevhodný.

Pokud pořizujete kování na vstupní dveře do vaší domácnosti, zvolte raději to, které je vyrobeno z hliníku, nejlepší je však zřejmě kované ocelové kování, které má z hlediska bezpečnosti nejvyšší kvalitu. Specializované obchody koneckonců přímo nabízejí bezpečnostní dveřní kliky, které jsou přímo určeny pro maximální zabezpečení vstupu do objektu.

Typy kování

Klasické kování, kdy je klika spojeny v jedné části se zámkem, lze nahradit takzvaným rozetovým kováním. V tomto případě jsou obě části kliky navenek odděleny.

Jde jednak o to, že se v případě poruchy nemusí opravovat či vyměňovat celé kliky, ale rozety rovněž působí velmi pěkně. Právě estetické hledisko je jedním z důvodů, proč je dobré uvažovat nad pořízením tohoto typu kování. Lze jej přitom použít také jako kování na posuvné dveře.

Při výběru kování si také kromě materiálu a ceny uvědomte, na jaký typ dveří jej budete dávat. Záleží totiž na tom, zda se jedná o dveře, které se otevírají doleva či doprava. Poznat to lze jednoduše podle pantů dveří. Výběr už je pak celkem snadný.

Nákup kování

A kde pořídit kování nejrůznějších typů, cenových relací, značek a designů? Doporučuji navštívit osvědčené internetové obchody, například kovani-kliky.cz či kovani-design.cz. Tyto internetové obchody prodávají kování na dveře od známých výrobců, jakými jsou kupříkladu Tupai či Mariani.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!