Odkazy

verze pro tisk

Výhody předokenních rolet

2. červen 2012

Předokenní rolety jsou zařízením, které je dobré instalovat na dům hned z několika důvodů. Jejich vlastnosti jsou v porovnání s klasickými okenními roletami mnohem lepší, což se však také projevuje na vyšší ceně. Investovat do nich se přesto majiteli rodinného domu rozhodně vyplatí.

Zabraňují úniku tepla z domu

Venkovní roleta je montována vně domu. Jejím hlavním úkolem je především snižování tepelných ztrát. Stále více majitelů rodinných domů a bytů řeší, jak co nejvíce ušetřit na energiích. Neprávem však opomíjejí právě venkovní rolety, které jsou v tomto ohledu velmi účinným zařízením. Dokáží totiž během zimních měsíců, kdy venku panují nízké teploty, zadržet až 40% tepla, které by z domu jinak uniklo. Je to dáno tím, že mezi okny a roletou se vytvoří vzduchová kapsa, která pak funguje jako izolace. V létě naopak předokenní roleta působí jako ochránce před dopadem přímých slunečních paprsků do domu.

Ochrana soukromí

Další funkcí, kterou venkovní roleta zajišťuje, je ochrana soukromí. Jistě se každý majitel někdy rozzlobil nad tím, že mu do oken koukali sousedi či kolemjdoucí. Tomuto velmi nepříjemnému jevu může právě okenní roleta perfektně zabránit.

Snižují hlučnost

Z dalších předností, které venkovní rolety mají, jmenujme například dobrou schopnost izolovat interiér objektu od vnějšího hluku. Díky tomu se majitelé mohou v noci v klidu vyspat, aniž by je rušili sousedé či například projíždějící automobily.

Slouží jako bezpečnostní prvek

Venkovní rolety mohou fungovat také jako bezpečnostní prvek. Zloději, kteří by se chtěli dostat do domu skrz okna, budou mít díky kvalitním venkovním roletám značně ztíženou situaci. Ochrannou funkci rolet lze ještě zvýšit, a to například zabudováním pevných zámků apod.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

fAmrhXzeU

úterý, 23. květen 2017
05:44

I want to send you an award for most helpful inentert writer.


posted by: fAmrhXzeU (ptb95h68nr4(a)outlook.com) [Odpovědět]