Odkazy

verze pro tisk

Záclony vhodné do ložnice

19. listopad 2014

Každá místnost v bytě si žádá jiný přístup při volbě dekorativní prvků. Platí to také pro volbu záclon do oken. V okamžiku, kdy si chcete pořídit nové moderní záclony do ložnice, je třeba se držet alespoň několika základních pravidel. V ložnici totiž záclony nemají jen estetickou funkci, ale jsou zde i z praktického důvodu.

Záclony mají v ložnici praktickou funkci

Záclony a závěsy je do oken v ložnici praktické dát hlavně z toho důvodu, aby skrz okna nebylo vidět zvenčí. Fungují tak pro zvýšení pocitu soukromí. Přeci jen není příliš dobré, pokud vám do ložnice zírají sousedi nebo kolemjdoucí.

Volte raději neprůsvitné záclony

Právě z důvodu zabezpečení soukromí jsou do ložnice vhodné spíše méně průsvitné záclony. Příliš bych tak nedoporučoval voály, které jsou sice pěkným dekorativním prvkem, ale jsou vysoce průsvitné.

Co se týče barev, nabízí se řešení zvolit spíše tmavší záclony, které mají logicky nižší průsvitnost. Je však pravdou, že záleží také na tom, v jakých barvách jsou vymalovány zdi místnosti. Pakliže jste na stěny ložnice zvolili spíše tmavší barvy, je lepší je utlumit světlejšími barvami záclon. Znovu ale volte materiál nižší průsvitnosti.

Nezapomeňte ani na závěsy

Do ložnice kromě záclon patří také závěsy. Ty dopomohou snížit průchod světla zvenčí. Čím méně světla, tím kvalitnější spánek, na to nezapomínejte. Závěsy se vám budou hodit hlavně v bytě, jehož okna jsou nasměrovány do ulice, v níž po celou noc svítí lampy a do oken se také odrážejí světla z reflektorů automobilů.

Pořiďte si nový bytový textil. Moderní záclony do ložnice i dalších místností nabízí internetový obchod Dante.cz. Pořídíte je zde v mnoha barevných variantách a dekorech. V nabídce jsou bavlněné i syntetické záclony klasických i atypických rozměrů, v sortimentu zboží najdete i stále populárnější voály.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!